Kendi içeriğinizi yazmayı nasıl öğrenirsiniz?


Yazan: Hana LaRock

Çeviren: Cansel Kiraz

Kendi içeriğinizi yazmayı nasıl öğrenirsiniz?

Yaratıcı içerik yazmak, potansiyel müşterileri şirketinize çekmenin en iyi yollarından biridir. Ayrıca, markanızı ve ağınızı sektörde diğerleriyle buluşturmanın da bir yoludur. Ancak, içeriğinizi kendiniz yazabilmeniz daha iyi olmaz mıydı?

Günümüzde şirketler, ürettikleri içeriği farklı şekillerde ele alıyor. Bazıları oluşturdukları içeriğiyle devrim yaratabilmek için teknolojiye yönelirken bazıları eski moda yazılı içerikler üretiyor. Bu yine de yazılı içeriğin bir video ya da bir Instagram gönderisi içermediği için değerli olmayacağı anlamına gelmiyor.

Bugünlerde çevrimiçi gördüğümüz içerik genellikle tekrarlayıcı. Dolayısıyla, içeriğinizi (özellikle yazılı içeriği) elde etmekten endişeleniyorsanız, farklı bir yöntem denemeniz gerekebilir.

Mülakatlar veya soru-cevap

Yazılı içerik oluşturmak isterseniz başkalarını sizinle birlikte yazmaya davet edin. Ne uzmanı olursanız olun, her zaman daha fazlası öğrenilebilir. İnsanlar onlara bir şeyler öğretecek içerikten hoşlanıyorlar. Bu nedenle, sektörde özel olan biriyle bir soru-cevap veya röportaj yapmak daha çok okuyucuya ulaşmanıza neden olacaktır. Yazmak da böylece uzun sürmeyecektir.

Alt başlıklar

Ne demek istediğimize dair muhtemelen bu bölümü okumaya bile gerek yok. İçeriğin daha hızlı okunabilmesi için alt başlıklar kullanmak, yazılı içeriğe farklı bir yaklaşımdır.

Okuyuculardan içeriğinizi oluşturmak için yardım alın

Bir şeyler yazmak için vaktiniz yok mu? Sorun değil. Okuyucuların aradıkları içeriği hazırlamanız için yardım etmelerine izin verin. Bu, hedef kitlenizin yazılı içeriğinize dair bir forumda istedikleri şeyleri paylaşmasına ya da video yayınlamasına da katkıda bulunur.

Eski yazıları tekrar yayınlayın

Birçok şirket yeni içerik oluşturmak yerine eski içeriği optimize etmek için zaman ayırıyor. Geri dönmenizin ve geçmiş içeriğinizin bir arama motorunda görünme olasılığınızın artmasına yardımcı olması için bir SEO uzmanıyla birlikte çalışın.

Etrafınıza bakarak araştırma için daha az zaman harcayın

İnsanlar her saniye bol miktarda bilgi ediniyorlar. İster haber akışınızı yenileyerek, ister e-postalarınızı okuyarak, ister gazeteyi veya istediğiniz bir blogun ana sayfasına bakarak bunu gerçekleştirebilirsiniz ama bazen hepsini yapmak zor olabiliyor. Farkında bile değilsiniz, ancak oturup içeriği yazmadan önce gördüğünüz tüm bilgiler size yardımcı olması için orada olabilir. Hafızanızdakileri küçük bir defterde tutun.

En iyi bildiğiniz şey hakkında yazın

Şirketiniz tarafından sunulan hizmet veya ürün ne olursa olsun, içeriğinizi yazmak için kullanın. Neden başka bir şey hakkında yazmak için zaman harcıyorsunuz? Kendiniz hakkındaki tüm bilgiye zaten sahipsiniz. Yazılı içeriğinizin oluşmasını isterseniz, sunduğunuz hizmet, yenilikler vb. hakkında bir bölüm yazın. Fikirler tükenmez.

Kişisel Olun

İçeriği yazmak için ilginç bir olgu veya yeni bilgi bulamıyor musunuz? Sorun değil. Kişiselleşmenin zamanı geldi demek. Sizi yönlendiren herhangi bir internet formu olmadan çevrimdışı yazabileceğiniz bir içerik oluşturun. Kalpten yazın; deneyimler, hikayeler gibi okuyucuların ufkunu açacak şeyler olabilir.

Yazı yazmak zaman alabilir ancak olması gerekmez. The Mission Suite gibi bir pazarlama otomasyon yazılımını kullanmak, içeriğinizi daha da ileri götürmenize ve sonrasında analiz etme şansı elde etmenize yardımcı olabilir.

Kaynak: business2community.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin