Kendi Pazarlama Metninizi Yazmak Sizi Nasıl Daha İyi Bir İnsan Yapabilir?Yazar: Matt Brennan
Çeviren: Efe Arabacı

Kendi pazarlama metninizi yazmaktan pek hoşlanmayabilirsiniz. Yapmaktan keyif aldığınız bir iş olmayabilir. Ancak bu görevi kendi başınıza üstlenmeniz, yaşamınızda başka yerlere de yansıyan beklenmedik bir fayda sağlayabilir.

Biraz daha açıklayayım.

Kendi pazarlama metninizi yazarken müşterinin bakış açısından düşünmeniz gerekir. Satmak istediğiniz ürün veya hizmet hakkında yazmıyorsunuz. Sorunlarını çözmek için ihtiyaç duyacakları ürün veya hizmet hakkında yazıyorsunuz. Orada bir ayrım var.

İkincisi empati gerektirir. Tüm müşteri deneyimini, onların bakış açısıyla düşünmenizi gerektirir. Eğer bunu yapmazsanız, niyetleriniz şeffaf olacaktır ve bu da ortaya çıkabilir.

Kendi Pazarlama Metninizi Yazmak Sizin İçin Ne Yapabilir?

Kendi metninizi yazmak zaman yatırımı gerektirir. Bu, herhangi bir işletme sahibinin yapabileceği bir şeydir, ancak sürecin bir öğrenme eğrisi vardır ve ne kadar çok yaparsanız geliştirilebilecek bir beceridir. Birçok işletme sahibi, işlerini yürütmenin daha temel yönlerine odaklanabilmek için dış kaynak kullanmayı tercih ediyor ki bu da anlaşılabilir bir durum. Yazma, kendilerinde eksik olan bir beceri ise, dış kaynak kullanmayı da tercih edebilirler. Ancak müşterinin bakış açısından düşünürken gerekli olan empati, hayatınızın diğer alanlarına da aktarılabilecek bir şeydir. Kendinizi müşterinin ne düşünebileceğini veya istediğini merak ederken bulursanız, bunu ailenizle, arkadaşlarınızla veya iş arkadaşlarınızla yapmak o kadar kolay olabilir.

Bu konuda iyi olduğunuzda ve bunu başka yerlerde de uygulayabildiğinizde hayatınızdaki ilişkiler gelişebilir.

https://www.business2community.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin