Kendi zevkine göre yarat – Mc Donald’s
Çeviren: Dilara Türkyılmaz

Dünya’nın en büyük fast food restoranı olan Mc Donald’s, her gün 119 ülkede 68 milyon kişiye hizmet veriyor. Hizmet sektörünün teknoloji ile doğru orantıda gelişebilmesi için Mc Donald’s müşterileri için “Create Your Taste” yani “Kendi Zevkine Göre Yarat” dokunmatik uygulamasını Amerika’daki seçili restoranlarında başlattı.

1940’tan beri dünyanın önde gelen fast food şirketi olmak, müşterilerin sınırsız isteklerini yerine getirebilmek için Mc Donalds yeni bir teknoloji üzerinde ürünlerini geliştiriyor. “Create Your Taste” sistemi Amerika’da seçili restoranlarda bulunan dev dokunmatik ekranlardan sizin istediğiniz malzemelere göre hamburgerinizi hazırlıyor.

Kasa sırasına son

Restoranda bulunan dokunmatik sistem size tercih ettiğiniz ekmeğinizi, peynirinizi ve diğer eklemek istediğiniz malzemeleri seçtirdikten sonra panonun altında bulunan kredi kardı pos makinesinden ödeme yapmaya yönlendiriyor. Siparişiniz hazır olduğunda ise teslim alma noktasından siparişinizi alabiliyorsunuz.

Kendi menüsünde bulunan normal hamburgerlere göre daha pahalı olması müşterilerin kişiselleştirilmiş hamburgerlere olan talebini engellemiyor. Big Mac hamburger 3 dolar iken “Create Your Taste” kişiselleştirilmiş hamburger ise 7 dolar.

McDonalds-2-of-7-1024x682Yakında Kanada’da açılacak                                

Son olarak New York’un Manhattan bölgesinde yer alan Mc Donald’s şubesinde hizmet vermeye başlayan sistem; ileriki zamanlarda sistemin popülerliğine göre diğer ülkelere de açılabileceği belirtiliyor. Mc Donald’s CEO’su Steve Easterbrook “Uyguladığımız “Create Your Taste” sistemi 2017 yılına kadar Kanada’daki bir çok restoranda yer alacak” diyor.

Tatlı patates popülerliği

“Create Your Taste” sistemine son eklenen seçenek ise patates kızartması tercihlerinin eklenmesi oldu. Klasik sarı patatesin yanı sıra son zamanların popüler sebzesi olan tatlı patatesten üretilen turuncu renkli patates kızartması Mc Donald’s’ın menüsüne eklenmeye hazırlanıyor.

Kaynak: http://www.philsosophyy.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin