KFC’den tavuk değil, çadır!


Yazan: Sanbey Yücel

Fast food zinciri KFC, alışılmışın dışına çıkarak tasarladığı ‘İnternetten Kaçış Çadırını’ siber pazartesiye özel 10 bin dolara satışa çıkardı. Kamp çadırına benzer bu özel tasarımın önemini arttıran ise sadece bir adet olarak satışa çıkması. KFC’nin kurucusu Albay Sanders’ın koruması altından olan bu çadırı bir koleksiyoncu, bir kampçı veya bu deneyimi yaşamak isteyen bir kişi satın alabilecek.

Çadırın içinde internet sinyallerinin bloke olması ise çadırın en büyük özelliği olarak göze çarpıyor. Hatta firma bunun kesinlikle doğru bir şekilde çalışması için çadırın montaj sırasında yetkili bir teknisyeni yönlendireceğini belirtiyor. Böylece çadır sahibi ve içindekiler cihazlarına gelen mesaj ve bildirimlerden uzak olacaklar. İki buçuk metre boyunda, iki metre enindeki paslanmaz çelikten yapılan tente içinde dört kişi oturup, internetten uzak bir şekilde tavuk kovalarının keyfini çıkartabilecekler.

Albay Sanders tarafından korunan 10 bin dolar fiyatlı çadır

KFC’nin reklam direktörü, George Felix:

“hepimiz tatillerimizde teknolojiyle her türlüsüyle oldukça haşir neşiriz. Biz de şirket olarak aksi yönde giderek teknoloji karşıtı bir ürün tasarladık. Satın alan şanslı kişi tatil zamanı kaostan kurtulup, anın tadını çıkartabilecek. Albay Sanders’ın sizi eski zamana götürmesine izin verin.”

Firma ilk olarak bu ürünü 96 bin dolar gibi astronomik bir fiyatla satışa sunmayı planlamıştı. Şükran Günü haftasından sonraki pazartesi günü başlayan siber pazartesinin ruhuna uygun olması için fiyatı 10 bin dolara düşürüldü.

Çadırın tutacak kısımlarının tavuk budu şekinde olması pek de şaşırtıcı değil.

Fast food zinciri geçtiğimiz Temmuz ayında KFC Ltd. ismiyle, KFC temalı orijinal ürünlerini online olarak satmaya başlamıştı. Ürünler arasında tişörtler, çoraplar, altın kaplamalı kolye ve hatta logodaki Albay Sanders’ın taktığı  kravat bile yer alıyor. Şirket ürünlerini, “günlük giyiminiz için kalite tavuk ürünleri” diye tanımlıyor. Amerika’da oldukçar ilgi gören bu ürünlerin bir çoğunun stokları tükense de birkaç ürünün satışı devam ediyor. Özellikle sloganları olan ‘Finger Lickin Good’ kolyesi, ‘Fried Chicken USA’ tişörtü ve sweatshirt’ü gençler arasında moda oldu bile. Firmanın giyim ürünleri kadar çadırı da sosyal medyada gündem oldu. Bakalım ‘İnternetten Kaçış Çadırının’ şanslı sahibi kim olacak.

Kaynaklar:

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin