Koronavirüs trendleri
Dünyayı saran koronavirüs korkusu Google arama trendlerini nasıl değiştirdi? Türkiye’den ve dünyadan, koronavirüse bağlı hangi arama terimleri yükselişte, hangileri düşüşte? Pandemi korkusu küresel turizmi nasıl etkiliyor? “Koronavirüs trendleri”ni gerçek zamanlı olarak aşağıdaki liklerden görebilirsiniz.

Sayfada yer alan görseller 11 Mart 2020 itibariyle Google Arama Trendleri sayfasından indirilen grafikleri yansıtıyor. Resimlerin üzerine tıkladığınızda gerçek zamanlı olarak her bir  sorgu icin oluşturduğumuz sayfalara ulaşabilirsiniz. Sorgu terimlerinin detaylarını öğrenmek isterseniz üzerlerine tıklayabilir. Yeni sorgu grafikleri oluşturabilir, istediğiniz terimleri değiştirerek sorgular arasında karşılaştırma yapabilirsiniz.

Sayfanın en altında da Johns Hopkins Üniversitesi tarafından Mapping 2019-nCoV projesi kapsamında oluşturulan küresel ölçekte gerçek zamanlı Koronovirüs kayıtlarına ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de “Koronavirüs” sorgularının son 90 gününü gösteren grafiklere ulaşmak için tıklayın

koronavirüs trendleri

Dünya genelinde “Coronavirus” sorgularının son 90 gününü gösteren grafikler için tıklayın

koronavirüs trendleri

Türkiye’de son 90 günün havayolu ve uçak biletiyle ilgili sorgu trendlerini görmek için tıklayın

koronavirüs trendleri

Dünya genelinde seyahatle ilgili sorguların son 90 günlük durumu için tıklayın

koronavirüs trendleri

Koronavirüs küresel vak’a sayıları, ülkelere göre dağılımı, kayıtlı hasta ve ölüm sayılarını anlık olarak görmek için tıklayın

koronavirüs kayıtları

Küresel koronavirüs kayıtlarıyla ilgili  gerçek zamanlı bilgiler Johns Hopkins Üniversitesi tarafından sağlanmaktadır. Sayfa bilgileri ve referanslara buradan ulaşabilirsiniz.

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin