COVID-19 pandemisi sırasında pazarlama için sosyal medyayı neden ve nasıl kullanmalı?


Yazan: Shane Barker

Çeviren: Boğaç Delikurtoğlu

Daha önce benzeri görülmemiş COVID-19 salgını, küresel nüfusun büyük bir bölümünü evlerine sakladı.
Bu, dünya ekonomisi için ne anlama geliyor? İşletmeler nasıl kendilerini sürdürmeye devam ediyor? Eğer bu soruların cevaplarını siz de merak ediyorsanız, bu sorunun bir çözümü var:

Social Media Marketing ( Sosyal Medya Pazarlaması).

Cevap neden sosyal medya pazarlaması?

Şimdi sosyal medyanın neden bu dönemde Online Marketing açısından çok önemli olduğuna bakalım:

1-Çevrimiçi içerik talebinde keskin ve büyük bir artış var

Zaman öldürme, bilgi arama ve kendimizi sakinleştirme arayışında, giderek daha fazla insan çevrimiçi içeriğe yöneliyor. Aslında, Facebook tarafından yapılan bir rapor, İtalya’daki uygulamaya harcanan sürede yaklaşık %70 artış olduğunu belirtti.

Ayrıca dikkat edilmesi gereken önemli olan, Influencerların yavaşlamış bir ekonominin etkilerinden kurtulamamasıdır. Bu noktada, normal bir günde belki de yapamayacakları anlaşmaları müzakere etmeye ve kabul etmeye daha açık olabilirler. Küçük çabalar ve büyük sonuçlar, online pazarlama aslında çok bir çaba gerektirmez. Yüksek bir miktarda paraya ya da çok fazla kaynağa ihtiyacınız yok.

2-Değişime değil, hesaplarınızı büyütmeye odaklanın

Tüketici harcamalarının, kendisi için sadece çok gerekli olan şeylere para harcadığı zamanlarda yaşıyoruz. Yani, şu anda satışları artırmak için online pazarlama yapmanız iyi bir sonuç vermeyecektir. Ancak, şimdi çevrimiçi takipçilerinizi oluşturmak ve gerekli olan içeriği çıkarmak için harika bir zaman.

Örneğin, evden çalışırken verimliliği artırmak için ipuçlarını paylaşın. Alternatif olarak, köpek videoları veya komik görüntüler gibi sıcakkanlı şeyler de  paylaşın.

3-Bir influencer ile ortak olun

Bunlar, tüketicilerin satın alma kararlarını etkileyebilecek sosyal medya kişilikleridir- şu an yaşadığımız gibi kasvetli zamanlarda bile. Onlara ulaşmak ve online pazarlama hızlandırmaya çalışmaktan çekinmeyin.

Bu salgın, her işletmeyi maalesef alternatif çözümler aramaya zorladı. Ama bu ipuçları Social Media Marketing konusunda size yardımcı olacaktır ve böylesine eşsiz bir dönemden geçiyor olsak bile bir artış olacaktır.

 

Kaynak:  www.smallbiztrends.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin