Küçük işletmeler için içerik pazarlamasının önemi


Yazan: Debra Murphy
Yazar: Debra Murphy
Çeviren: Asrın Yesir

Küçük işletmeler için içerik pazarlamasının önemi küçümsenmeyecek kadar önemlidir. SEO ile birlikte içerik pazarlaması güçlü bir pazarlama stratejisidir. Küçük işletmelerin hedef kitleleri tarafından oldukça görünür hale gelmesine yardımcı olabilir. Düzenli olarak içerik yazarak, yayınlayarak; hedef kitleye herhangi bir şey satmaya çalışmadan önce güvenilirlik, otorite ve güven oluşturursunuz.

Küçük işletmelerin içerik pazarlamasına yatırım yapmaları, işlerini büyütmeleri ve değer yaratmaları için oldukça önemlidir. “Değeri olan” içerik oluşturduğunuzda, rekabette öne çıkıyor olursunuz. İşletmeniz, satın alma kararı vermelerine yardımcı olacak kaliteli, eğitici bilgiler için bir kaynak haline gelir. Yazar: Debra Murphy Çeviren: Asrın Yesir

Küçük İşletmeler Neden İçerik Pazarlamasına Yatırım Yapmalı?

Web sitenize daha kaliteli içerik eklemek, daha büyük bir dijital ayak izi oluşturmanıza yardımcı olur. İşletmeniz arama sonuçlarında daha fazla bulunma fırsatı elde eder.

Web siteniz için oluşturduğunuz her sayfa, arama motoruna dizine eklemesi ve potansiyel müşterilerinize sunması için bir sayfa daha verir. Onlara yardımcı olacak ne kadar kaliteli içeriğiniz varsa, satın almak istediklerinde işletmenizi seçme olasılıkları o kadar yüksek olur.

Potansiyel müşteri yaratmada uygun maliyetlidir

En önemli içerik pazarlama avantajlarından biri, ideal alıcılarınızın ilgisini çekerek çekerek, potansiyel müşteriler oluşturmaktır. İçerik pazarlaması, geleneksel pazarlama taktiklerinden yaklaşık %62 daha az maliyetlidir ancak yaklaşık 3 kat daha fazla potansiyel müşteri üretir. Zaman alıcı olsa da içerik pazarlaması işinize yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biridir.

Kitlenizin neye ihtiyacı olduğunu anlarsanız, içeriğiniz bir arama sırasında sunulduğunda potansiyel müşterileri çekecektir. Doğru içerik, satış huninizi besleyecek ve bu da hedef kitlenizin sizinle bir satın alma işlemi gerçekleştirmeye daha da yaklaşmasına yardımcı olacaktır. Bir ziyaretçi blogunuzu veya sosyal medya yayınınızı okuduğunda, sağlanan içerik daha fazlasını görmek isteyecek kadar çekiciyse harekete geçer. Müşteri adayı ne kadar nitelikli olursa, satış yapmak için o kadar az zaman harcarsınız. Dönüştürme olasılığı en yüksek olanlara odaklanabilirsiniz.

Güven ve Farkındalık Yaratır

Küçük İşletmeler, hizmetlerini ve servislerini hedef kitlenin önüne çıkarma zorluyuğla karşı karşıyadır. İlgi çekici içerikler oluşturarak bu zorluk aşılabilir, farkındalık sağlanabilir.

Bir diğer yandan,Küçük işletmeler, markalarını hedef kitlelerinin önüne çıkarma zorluğuyla karşı karşıyadır. Ancak birisi bir cevap aradığında sürekli olarak bulunan içerik, marka itibarınızı etkiler.

Uzmanlığınızı paylaşmak aynı zamanda hedef kitlenizin güvenini de oluşturur. İçeriğiniz tavsiye ve faydalı çözümler sunmalıdır. Yüksek kaliteli içerik oluşturup paylaştığınızda, kitlenizde bir otorite olarak görülürsünüz. Artık onların sorunları ne olursa olsun çözmelerine yardımcı olabilecek uzman siz olursunuz. Güvene dayalı ilişkilerin, ücretsiz tavsiyenin ötesine geçerek işiniz için karlı bir ilişkiye dönüşmesi daha olasıdır.

Seo için temel oluşturur

İçerik olmadan hiçbir şey optimize edilemez. Arama motoru sonuçlarında yükselmek için, ideal müşterinizle değer sunan ve faydalı bilgiler paylaşan içerik oluşturmanız gerekir. İçeriğiniz, arama motoruna ilk başta sordukları soruyu yanıtlayacak şekilde arama amacını karşıladığında, içeriğiniz onları çekecektir.

Bu tür içerik görünürlüğünüzü artırabilir. İlk sayfada yer almak, hedef kitleniz ve markanız arasındaki güven ilişkisini daha da güçlendirir. Ancak organik SEO yoluyla trafik oluşturmak, içeriğinizi alakalı, bilgilendirici ve güncel tutmanızı gerektirir.

Sosyal Medya Takipçi Sayınızı Arttırın

İçeriğiniz tanıtılıp paylaşıldıkça, içeriğinizi paylaşan veya yorum yapan kişilerle bağlantı kurabilirsiniz. Bu durum size güvenilir bir kaynak olma fırsatı verir. İhtiyaç ortaya çıktığında, onların en büyük sorununu çözmelerine yardımcı olacak ilk marka haline gelirsiniz.

İçeriğinizi sosyal medya kanallarınızda yayınlamak, müşterilere işletmenizle etkileşim kurmayı sağlayacaktır. Kitleniz ilginç buldukları içeriği beğenmek, yorum yapmak ve paylaşmak isteyecektir. Ve onlara sürekli olarak kaliteli içerikler sağlıyorsanız, sayfanızı beğenmeleri veya kanalınıza abone olmaları daha olası olacaktır.

Yüksek bir yatırım getirisi sağlar

Etkili bir içerik pazarlama stratejisiyle, yatırımınızdan olumlu bir geri dönüş görmenin birçok yolu vardır. Olumlu geri dönüşler sonucunda:

-Potansiyel müşteriler,

-Marka görünürlüğü,

-Marka itibarı,

Gelen trafik gibi tüm süreçlerde artış olacaktır.

-Uzun süreli görünürlük sağlar

Bir reklam kampanyasından farklı olarak, içerik pazarlaması uzun vadelidir. Yürüttüğünüz bir kampanya son bulduğunda, görünürlüğünüz de kademeli olarak zayıflayacaktır.

İşletmeniz organik arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer aldığında, daha uzun süre orada kalır. Arama sonuçlarındaki konumunuz, reklam bütçenize bağlı değildir. Ancak, alakalı kalması için içeriği güncel tutmanız gerekir.

Koşulsuz değer sağlar

Giver’s Gain, insanların art niyet olmaksızın işlerini büyütmelerine yardımcı olma kavramıdır. İçerik pazarlaması, Giver’s Gain kavramını daha yüksek bir düzeye çıkarır. Karşılık beklemeden insanlara özgürce yardım ediyorsunuz. Bu, işletmenizi ulaşılabilir kılar ve çoğu insan bir satıcı seçmeye karar verdiklerinde kendilerini daha rahat hissedecekleri bir iş yapar.

Kaynak: https://www.business2community.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin