Kullandığım 4 yatırım uygulaması ve 1 kullanmadığım uygulama


Yazan: Timothy Skykes

Çeviren: Cansu Coşkun

Eğer günlük yatırım girişimlerinizi basitleştirmek istiyorsanız, inanıyorum ki bu yol boyunca size yardım edecek olan doğru uygulamalara ihtiyacınız olacak. Doğru uygulamalar ile girişimlerinizi kolaylaştırabilirsiniz, dış dünya ile bağlantıda kalmanıza yardımcı olur ve sizin için ticaret süresini hızlandırır. Herhangi bir ticaret için en iyi dört yatırım uygulaması burada.

Iphone’un stok uygulaması

Temeller ile başlayalım. Iphone’un temel varsayılan stok izleme uygulaması büyük endeksleri göz önünde tutmak hem de gün boyunca portföydeki seçkin stokları kullanabileceğiniz oldukça iyi bir araçtır. Bu bir uygulama değildir, siz bu uygulamayı analiz yapmak ve kararlarınızı almak veya satmak için kullanmalısınız. Nerede olduğunun bir önemi olmadan parmağınızla piyasanın nabzını tutmanıza yardımcı olacaktır. Yatırımcıların yaptığı en büyük hata sıklıkla kontrol etmemeleridir. Bu kadar küçük kayıplar önemli kayıpları getirir. Yani masanızdan uzak olduğunuzda bile veya ticaret gösterge tablosuna erişiminiz yokken bile böyle basit bir araç size para kazandırabilir.

eTrade

Eğer siz eTrade uygulamasını kullanmadıysanız, o zaman başlamanın tam  zamanı. Bu uygulama süper uygun ve sizin ihtiyacınız olan serveti oluşturmak için tüm araçları ortaya koyar. Hızlı ticaret yapmak istediğinizde, bu size önerilen araçlardan birisidir. Ayrıca analiz özellikleri akıllı kararlar almalarına yardımcı olur ve pek çok bilgiyi yığınla doldurur.

StocksToTrade.com

Benim stokları tarama ve çizelgelerine yardımcı olabilecek bir programa ihtiyacım var ise ben StockToTrade’i kullanırım.

Yatırım fonu için yeterince güçlü bir yazılım programı olduğu iddia ediliyor ama gerçekte ortalama “Joe yatırımcılar” için kurulduğu düşünülüyor ve ben onlara katılıyorum.

Bu yazılım programını seviyorum. Bu süper güçlü uygulama, büyük bir ticaret yapma ihtiyacım var ise seyahat etmem gerektiğinde veya ev ofisimde benim ve öğrencilerimin kullanması açısından çok kolay. StocksToTrade’te ayrıca yeni ticaret kurulumları ve şablonları ile ilgili olarak taramalar var. Benim için en favori özelliği çok sayıda kısa şablonlara dayalı özellikleri örneğin hisse fiyatı, piyasa değeri gibi… Belirli ticaret kurumları için önceden programlanmış taramalar da çok kolay bir ticaret stratejisi oluşturur.

Entrepreneur.com

Bu araçlar söz konusu olduğunda ben yatırım için çoğuna güveniyorum, Entrepreneur.com gibi hiçbir şey yok. Bu site sadece bir uygulama olmaktan çok  yatırımı daha kolay hale getirir. Gerçekten bilgi sahibi olmadan yatırımın riskli olduğuna inanıyorum. Bunun nedeni ise ben her zaman okuyorum ve yeni yeni bilgiler buluyorum. İş hakkında neler olup bittiğini öğrenmek için Entrepreneur’da makalelere çok fazla zaman harcıyorum.

Ve şimdi, bir uygulamayı kullanmayın…

Robinhood ücretsiz komisyoncu uygulaması

Ben her zaman farklı uygulamalar, farklı programlar bulmak için bakınmaya istekliyim, bu bana günlük yatırım girişimlerim için yardımcı olur.

Bazı uygulamalar harika, diğerleri sadece iyi ama bu uygulama kullanılmayanlardan biri. Birkaç nedenden dolayı tüm öğrencilerime Robinhood uygulamasını kullanmamaları konusunda uyardım. Bu uygulamada kötü infaz,  zayıf yoktan satış seçenekleri var ve insanları ”serbest” olma düşüncesiyle etkiliyor. Buna dikkatli olun. Artı, mesai sonrası ticaret burada yok. Benim düşüncem, kalite için ödeme yapmak daha iyidir.

Yatırım girişimlerinize yardım etmek için yeni bir program bakıyorsanız aklınızda bu uygulamaları tutun. Doğru bir uygulama ile farklı günlük ticareti nasıl kolaylıkla idare edeceğinize yardımcı olur.

Kaynak: entrepreneur.com/

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin