Kullanıcıları web sitenize getirmenin 5 kolay yolu


Yazan: AJ Agrawal

Çeviren: Mert Büyüksağnak

Kalabalığın arasından sıyrılmak hiç kolay değil. Sonuçta, muhtemelen endüstrinizde binlerce site var ve ürününüzün veya hizmetinizin ön planda olma potansiyeli olmasına rağmen muhtemelen yorucu, yoğun emek harcayan (ve potansiyel olarak çok pahalı olan) bir girişim gibi görünüyor.

Bununla birlikte, az ya da hiç para ya da çaba sonucunda ilgi kazanmak, düşündüğünüzden çok daha uygun olabilir. Aslında, muhtemelen şu anda şu eylemlerden bazılarını uyguluyor olacaksınız; ve strateji ayarlarınız biraz ilerledikçe Los Angeles’daki iş çıkış saatlerindeki trafikten daha fazla trafiğe sahip yarışlara gidebilirsiniz.

1. Bir blog başlatın (ve onunla devam edin)

Bir blog başlatmak yalnızca sitenize kullanıcı çekmek için değil, ziyaretçilere markanızın ne hakkında olduğunu düşündüğünüzün tadını çıkarmanın en etkili yollarından biri. Bununla birlikte, bir çok insan içeri girip yazmaya başlamayı tercih ederken, içeriğinizin gereksiz veya durağan hale gelmesi için bir plan yaptırmanız önemli. Endişelenmeyin, başlamak hakkında birçok kılavuz var.

2. Bir düşünce lideri ol

Düşünce liderliği, blog yazarlığıyla aynı damarda bulunur; ancak, ürettiğiniz içeriğin ilgili sektörünüz hakkında fikir ve gözlemlere dayandığı konusunda farklılık gösterir. Jayson Demers’ın, “Sizin Sektörünüzde Bir Düşünce Lideri Olmak İçin 5 Adım” yazısında aktardığı gibi aslında amaç, akranlarınız için inovasyon kıvılcımı haline gelmek.

Düşünen liderlik her endüstri alanı için her zaman uygun bir seçenek olmasa da, yalnızca trafik çekmek değil, hem kişisel hem de mesleki büyümeyi arttırmak için her saniyede bir çaba harcamaya değer.

3. E-posta stratejinizi değiştirin

Bir kişi listesi geliştirme ve e-posta imzanızı değiştirme gibi stratejiler doğru yönde basit adımlar. Mailchimp (kullanımı kolay bir e-posta pazarlama platformu), Boomerang (e-postaları gönderirken / almayı seçmenize yardım eden bir Gmail eklentisi) ve Mailtrack (e-postalarınızı ne zaman açılıp okunduğunu sizi belirtir) gibi doğrudan e-posta yanıtlarınıza yardımcı olacak çok sayıda mükemmel ürün var.

4. Bir ortaklık kurun.

Başarılı bir başka işletmeyle ortak çalışma, kendinizle hizaladığınız marka türlerini sergilemek ve yeni takipçiler kazanmak için neredeyse anında mükemmel bir yol olabilir. Bununla birlikte, bol miktarda işletme sahipleri birlikte çalışmak istedikleri kova listelerine sahipken, bir ortaklığın hala simbiyotik bir ilişki olması gerekiyor.

Bir ortaklık da diğer herhangi bir ilişki gibi: paylaşılan bir değer deneyimi. Masaya bir şeyler getirdiğinizden emin olun.

5. Bir sosyal medya ustası olun.

 Sosyal medyaya karşı koymak düşündüğünüz kadar zor değil. Aslında, başarının anahtarı direk adında: “sosyal”. Takipçileri kazanmaya başlamak için gereken tek şey, konuşmaya başlamak ve bunu özgün tutmak.

Müşteri kazanma başarısının arkasındaki itici faktör, konserve içeriğe ve etkinliğe hizmet etmek için cazibeye kapılmak. Bunun yerine markanızın çevrimiçi varlığını gerçek tutmaya dikkat edin. Sadece anahtar kelime metrikleri için makale göndermeyin; hesabınızı daha cazip hale getirmek için takipçilere ödeme yapmayın. Markanızın çevrimiçi varlığını kişisel sosyal medya hesaplarınızı işlettiğiniz şekilde kullanın.

Sosyal kanallarınızı birincil web sitenize yönlendirme konusunda dikkatli olmanız gerekse de, markanızın misyonunu sitede hatırladığınız sürece insanlar kısa sürede siteye akın edecek.

Kaynak: https://www.entrepreneur.com/

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin