Bir sonraki konferansınız veya web semineriniz için LinkedIn etkinliklerinden nasıl yararlanabilirsiniz?Yazar: Liza Slavin
Çeviren: Seden Yeniçeri

Linkedin etkinlik sayfası, özellikle etkinliklere sanal olarak ev sahipliği yapmaya çalışıyorsanız, katılımcılarınıza ve izleyicilerinize ulaşmanıza yardımcı olacak harika bir araçtır. Etkinlik sayfaları, genel veya özel bir etkinlik oluşturmanıza, bağlantılarınızı davet etmenize, kimin katıldığını görmenize ve katılımcıları doğrudan sayfada güncellemenize olanak tanır. Kurulumları hızlıdır ve etkinliğiniz hakkında bir e-postadan çok daha kolay bilgi almanıza yardımcı olur.

LinkedIn ana sayfanızın sol tarafında adınızın ve profilinizin yer aldığı kısım altında bir “Etkinlikler” bölümü vardır. Burada düzenlediğiniz veya katıldığınız tüm etkinliklere erişebilirsiniz ve yeni bir etkinlik oluşturmanıza olanak tanıyan bir artı işareti vardır. Artı işaretine tıkladığınızda, etkinliğin ayrıntılarını soran bir kutu görünecektir. Arka plan resmi, profil fotoğrafı, etkinlik adı, tarih ve saat ekleyebilirsiniz. Ek olarak, bir açıklama kutusu ve herkesin görmesi için konuşmacı ekleyebileceğiniz bir yer var. Etkinliğinizi planlarken olabildiğince ayrıntılı bilgi vermeniz önemli bu sayede etkinliklerinize katılım oranını arttırabilirsiniz.

Ayarlar:

Ayarları dikkatli bir şekilde gözden geçirdiğinizden emin olun. Etkinlik başladıktan sonra değiştirilemeyecek belirli ayarlar  var bunlara dikkat etmeniz çok önemli. Görünürlük, sayfadaki en önemli ayarlardan biridir. Etkinliğinizi herkese açık hale getirmeyi seçerseniz, LinkedIn’deki herkes etkinliği görebilir ve isterse katılabilir. Herkese açık etkinlikler, kullanıcıların kaydolmasını kolaylaştıran LinkedIn tarafından oluşturulmuş bir kayıt formu seçeneğine sahiptir. Öte yandan, etkinliği özel yaparsanız, yalnızca davet ettiğiniz veya bağlantıya sahip kişiler katılabilir. Doğrudan sizin tarafınızdan davet edilmeyen veya bağlantıya sahip olan herkesin izin istemesi gerekir. Etkinliğiniz özelse, bağlantılarınızın bağlantılarını davet etmesine izin verebilirsiniz.

Son ayar, katılımcılarınız için bir kayıt veya yayın bağlantısı girmenize olanak tanır. Etkinlik sayfası doldurulduktan sonra etkinliğiniz hakkında bir gönderi yapmanız istenecektir, ancak bu özel bir etkinlikse bu adımı atlayabilirsiniz.

Etkinliği yönetmek:

Sayfa oluşturulduktan sonra, bağlantılarınızı davet etmeyi, etkinliği düzenlemeyi ve hatta yayınlamayı içeren  yönetme mekanizmalarına sahip olacaksınız. Etkinliğinize bağlantı davet ederken, gönderebileceğiniz sınırsız sayıda davetiyeniz olacaktır. Etkinliğinizi yönetmek için sayfanın sağ üst köşesinde düzenleme, silme veya iptal etme seçeneğiniz olacaktır. Bağlantılarınız davet edildiğinde, daveti kimin kabul ettiğini görebileceksiniz. Etkinliğe öncülük ederken, doğrudan etkinlik sayfasında güncellemeler yazabilecek, materyalleri takdim edebilecek ve grupla içerik paylaşabileceksiniz.

www.business2community.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin