LinkedIn profesyonel gelişim için nasıl kullanılır?


Yazan: Michael Guta

Çeviren: Gizem Berberoğlu ve Eda Erbirer

Çalışanlar; mesleki eğitim veren yerler, kuruluşlar, özellikle küçük işletmeler için zaman alıcı ve pahalı olabilir. Ek ders ücreti ödemeden dersleri tekrar tekrar inceleyebilmeleri için dersleri videoya ekletmek çok önemli. Diğer bir değişle LinkedIn’i öğrenme, mesleki gelişim için size geniş bir bilgi ve sınırsız erişim imkanı sunar.

LinkedIn’inin öğrenme platformunun bir parçası olan ve yaklaşık iki yıl önce LinkedIn tarafından 1, 5 milyar dolara satın alınan “Lynda.com”da 10.000’den fazla video formatı ile ders içeriği bulunuyor.

Lynda.com nedir?

LinkedIn’in sağladığı hizmeti daha iyi anlamak için öncelikle Lynda.com’un ne olduğunu bilmekte fayda var. Bir video eğitimi ve eğitim platformu olan Lynda.com 20 yıldan fazla tecrübesi ve kendi alanlarında uzman öğretmenlerle bu alandaki en iyi şirketlerden biri. Şirketin abonelik modeli, kullanıcıların bilgisayar, tablet veya mobilden istediği zaman ve istediği yerde kitaplığına erişmelerini sağlar. Lynda.com, geniş bir konu alanını kapsıyor; programlama, tasarım, pazarlama, yazma, yönetim, iş zekası ve çok daha fazlasını içeriyor.

LinkedIn, bu şirketin kullanıcı tabanını arttırmaya çalıştığı için hemen kar etti. Aslında stratejik bir satın alma yolu izlendi. Sağladığı profesyonel hizmetlerin yanı sıra Lynda.com’un kursları; Box, NBCUniversal, Viacom, Georgetown Üniversitesi ve diğer birçok hizmeti kullanan bir kombinasyon sağladı.

LinkedIn’i öğrenme ve Lynda.com arasındaki fark nedir?

Lynda.com’daki kurslar, LinkedIn’i öğrenmede kullanılabilir. İçerikleri ilerledikçe, programlar aynı olmasına rağmen aradaki fark şudur: LinkedIn, şirketinizin profilindeki verilere dayanarak dersleri kişiselleştirmek için platformunu entegre eder. Bu kişiselleştirme çalıştığınız şirketi, bulunduğunuz sektörü, profesyonel konuşmanızı, ihtiyacınız olan becerileri ve daha fazlasını içerebilir. Ve bir kere bu becerileri öğrenirseniz yeni yetenekler arayan şirketler için kendinizi daha cazip bir hedef yaparak profilinize ekleyebilirsiniz.

LinkedIn temelde Lynda.com ile abonelik modelinde aynı yaklaşımı benimser. Şirketin sağladığı farklı kademelerin bir parçası olan birçok profesyonel hizmeti almanız LinkedIn ve Lynda.com arasındaki farkı gösterir. Ancak hangisini öderseniz ödeyin, Lynda.com kütüphanesinde bulunan tüm kurslara erişebileceksiniz.

Tüm planları istediğiniz bir zamanda iptal edebilirsiniz ve taahhüt yok. Devam etmek isterseniz; kariyer, iş, satış ve işe alma planları, yıllık fatura edildiğinde sırasıyla aylık 24.99, 47.99, 64.99 ve 99.95 dolarlık ödemeler için geçerlidir.

Son olarak tekrarlamakta fayda var; istediğiniz zaman erişebileceğiniz 10.000’in üzerinde uzman tarafından yönlendirilen çevrimiçi derslere ve video eğitimlerine erişmenizi sağlar.

Kaynak : smallbiztrends.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin