LinkedIn sayfanızda takipçilerinizi artırmanın en kolay yolları


Yazan: Hannah Evon

Çeviren: Özlem Özkan

2015 yılında LinkedIn, B2B (şirketler arası) pazarlamacılar için en önemli sosyal medya platformu haline gelerek Facebook’u yendi. Sadece işletmeler için değil, aynı zamanda profesyonel ve yaratıcı disiplinin bireyleri için de LinkedIn’in önemi giderek artıyor. Bu mecrayı, Facebook ve Twitter’dan ayıran temel unsur ise faydası ve amacı. LinkedIn; çoğunlukla siyasi rantlardan, kişisel yayınlardan ve diğer platformları dolduran “hafif içerik”ten bağımsız duruyor. Dolayısıyla, LinkedIn kullanıcıları karşılaştıkları içerikleri kitle yönetimi, izleyici artırma ve işe alım için kullanmaya daha yakından ilgi göstermeye ve daha çok değer vermeye eğilimliler. LinkedIn’ın başarısından yararlanmak, yalnızca şirketinizin pazarlama stratejisinin ayrılmaz bir parçası olmakla kalmamalı. Bu nedenle, burada kurulan ilişkiler gelir getirme aracına dönüştürülmelidir. Şirketinizin LinkedIn’de takipçi sayısını artırmak ve kazançlı ilişkiler inşa etmek için işte size ücretsiz ve uygulaması kolay birtakım başlangıç noktaları…

Çalışanlarınızdan şirket sayfasını iş yerleri olarak eklemelerini isteyin

Çoğu çalışan bunu kendi kendine yapacaktır ama arkadaşça bir hatırlatma yapmak kimsenin canını yakmaz. Çalışanlarınızın şirketinizi iş yerleri olarak belirtmesi marka görünümü için zahmetsiz bir yoldur. Onların LinkedIn sayfasına tıklayan ya da onların nelerden hoşlandığını, neleri paylaştığını, nelere yorum yaptığını veya neler yayınladığını gören herkes markanızın bir tanıtımına bakıyor olacak.

İnternet sitesinize LinkedIn sayfanız için takip butonu ekleyin

İnternet sitenize LinkedIn hesabınız için takip butonu ekleyerek site ziyaretçilerinizin LinkedIn’deki kurum sayfanız aracılığıyla şirketinizi daha fazla keşfetmelerini sağlayabilirsiniz. Bu, tüketicileri zaten aşina oldukları bir sosyal platformda şirketiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için teşvik eden ve satış yapmaya çalışmayan bir yol olacaktır.

Gruplar hedefleyin ve benzer işletmeleri takip edin

Kullanıcılarınız arasında ününüzü oluşturmak aynı zamanda hali hazırda sahip olduğunuz kişilerle etkileşime geçmek anlamına da geliyor. Eğer başkalarıyla bağlantı kurup onlar için herhangi bir katkıda bulunmuyorsanız LinkedIn’deki çevrenizin boyutu bir anlam ifade etmeyecektir. İletişim ağınızda bulunan kişilerin üzerinde konuştuğu konular ile ilgili yorum yapın, paylaşın ve tartışın. Bu sayede size yararlı ve umut vadeden bağlantılar getirecek kaliteli bir iletişim ağı oluşturabilirsiniz.

https://www.highervisibility.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin