LinkedIn’de anında herkes tarafından tanınır olmanın 1 basit kuralı


Yazan: John Nemo

Çeviren: Öykü Özşahin

İşte LinkedIn’de ya da sosyal medya platformlarında kendinizi görünür, bilinir veya tanınır kılmanın, aynı zamanda da daha çok takipçi çekmenin en kolay yolu:

Bugünün “online” türkçesiyle çevrimiçi dünyasını, en iyi başlıklar veya hali hazırda özetlenmiş içerik yazıları kontrol ediyor.

İnsanlar sizin içeriğinizi 1 saniye içerisinde geçip diğer içeriklere yönelmeden önce onların ilgisini ve dikkatini çekmek zorundasınız.

Yine bugünün son derece hızlı sosyal medya platformları arasında, LinkedIn blogumsu tarzıyla, tamamen farklı bir platform olarak adını sosyal medyaya yazdırdı.

 

LinkedIn blog yazılarınıza nasıl daha çok insan çekersiniz?

 

Aslında bu son derece basit. En iyi ve en kolay yoluyla LinkedIn hesabınızı Twitter hesabınıza bağlayın ve bu sayede siz LinkedIn’e içerik koydukça, aynı anda içeriğiniz Twitter’da da yayınlanmış olsun.

LinkedIn’in sizden beklediği tek şey ise, öncelikle takipçilerinizin dikkatini çekebilecek bir konu bulup, ardından ise, tamamen insanların ilgisini çekmeye yönelik ve yine onların merakını uyandırmaya yönelik “online” yani çevrimiçi blog içerikleri yazıp siteye yüklemeniz.

Bu önemli fikri aklınıza getirdikten sonra ise, ki bu fikriniz aklınıza çok hızlı gelmiş veya yine bu fikri bulmakta epey zorlanmış da olabilirsiniz, içeriğinizi sayfanıza yükleyin ve ardından sadece önemli, can alıcı ve içeriğinizi özetleyen kelimeleri veya kelime gruplarını fosforla çizin ve bu kelimeleri öne çıkartın. Bunu yaptıktan hemen sonra ise, içeriğinizin sağ alt köşesinde kalan o küçük “share”, yani paylaş ok işaretine basmanız yeterli olacaktır. Bu ok işaretine basarak da aynı zamanda Twitter ile LinkedIn sayfalarınızı birbirine bağlayabilirsiniz.

İki profili birbirine bağladıktan sonra, burada dikkat etmeniz gereken tek şey ise, ya sadece LinkedIn sayfanızı ya da sadece Twitter hesabınızı güncelleyin, ikisini birden değil. Artık hazırsınız!

Her iki durumda da, ister Twitter’dan ister LinkedIn sayfanızdan takipçilerinizle içeriklerinizi paylaşır olun, sadece “Yeni yazımı hemen okuyun!” tarzı basit başlıkları sakın ama sakın blog yazılarınızda kullanmayın.

Şimdi bu yöntemi bir deneyin, böylece LinkedIn blog paylaşımları ile sosyal medyada yeni bir sayfa açıp, hemen nasıl da tanınır olmaya başladığınızı görün!

 

Kaynak: http://www.inc.com

 

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin