LinkedIn’de içerik yayınlayarak görünürlüğünüzü arttırın


Yazan: Hannah Evon

Çeviren: Mine Bertan Yılmaz

Bir içerik üreticisi olarak başarıyı yakalayabilmek için ne kadar çabalasanız da başarı genellikle şansa bağlıdır. Her gün birçok insan içerik üretiyor. Bu içerik yağmurunda etkili bir yazar olarak yer edinmek ve isminizi hafızalara kazıtmak oldukça zor bir iş. Kişisel veya profesyonel bir blog yazıyor ya da belli kampanyalar için stratejik içerikler üretiyor olmanız fark etmez. Her ikisinde de önemli olan bu içeriklerin başka kullanıcılara ulaşmasını sağlayan yollar açarak internette dolaşımını geliştirmek.

İnternette içerik paylaşmak için en etkili mecralardan biri LinkedIn haber kaynağı: Pulse. Her gün milyonlarca kullanıcı LinkedIn Pulse aracılığıyla makale okuyor, yorumluyor, paylaşıyor ve bağlantı kuruyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri LinkedIn’in doğası gereği paylaşımda bulunmayı teşvik eden bir platform olması. Ve bu durum da içerik üreticileri için LinkedIn’i olağanüstü bir kaynak haline getiriyor. Çünkü LinkedIn, yazarların göz ardı edemeyecekleri büyüklükte bir okuyucu potansiyeline sahip. Kişisel markanızı oluşturmak veya bir markayı temsil etmek için de oldukça geniş bir platform. Ayrıca, kullanıcılara anında isminize tıklayıp sizinle ilgili birçok bilgi edinme fırsatı vermiş oluyorsunuz, bu da internet ortamındaki görünürlüğünüze katkı sağlıyor.

Kendinizi herkese duyurmak için LinkedIn Pulse’ı kullanarak LinkedIn’de içerik üretmenin en etkileyici yönlerinden biri, geniş kategorilerde yüksek görünürlüğe ulaşmanıza yardımcı olması. Haber kaynağının seçili kategorilerinden birinde bir şey yayınladığınızda, içeriğinizi o kategoriyi takip eden ve ne yazdığınız hakkında fikir sahibi olan milyonlarca kullanıcıya ulaştırmış oluyorsunuz. Bu platformu kullanırken internet ortamında elinize bir megafon almış ve markanızın adını gerçek ve doğru hedef kitleye, onlar için anlamlı değerlerle duyuruyormuşsunuz gibi düşünebilirsiniz. Biliyorsunuz ki yalnızca doğru hedefleri seçebilirseniz mesajınız anlamlı olur. LinkedIn haber kaynağının herhangi bir kategorisinde içerik paylaşırken mesajınızın doğru hedef kitleye ulaştığından emin olabilirsiniz.

Bu metodu pratiğe dökmek için her hafta satmak istediğiniz mal veya hizmetle doğrudan ilgisi olmayan iki makale yayınlamak güzel bir başlangıç noktası olabilir. Bunu yaparken içeriğinize daha doğal seviyede ilgi gösteren insanlarla bağlantıya geçme fırsatı yakalayabilirsiniz. Eğer sürekli aynı çeşit içerikler üretirseniz rahatsız edici ve anlamsız bir imaja sahip olma riskiniz olabilir. Diğer taraftan, içeriklerinizde haber değeri taşıyan ve gündemi meşgul eden, dikkat çekici konulara değinirseniz kendinizi kaliteli bir içerik uzmanı olarak tanımlayabilirsiniz.

 

Kaynak: http://www.highervisibility.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin