LinkedIn dijital izlerinizi sadece daha görünür hale getirdi


Yazan: John Nemo

Çeviren: Cansel Kiraz

LinkedIn profiliniz biri sizi çevrimiçi aradığında ortaya çıkan ilk sonuçlardan biri. Bu yazıyı şu anda okumayı bıraktıysanız ve kendi adınızı internette arıyorsanız, LinkedIn profiliniz muhtemelen arama sonuçlarının ilk sayfasında görünecek.

Beğenin ya da beğenmeyin, insanlar LinkedIn aracılığıyla sizi buluyor. 

Profiliniz biraz toz tutmuş olabilir mi? Dürüst olun. 

Bunu ciddi bir şekilde düşünmelisiniz, çünkü LinkedIn kullanıcı deneyimine bazı yeni özellikler ve geliştirmeler ekliyor, yani profiliniz her zamankinden daha fazla görünür olacak.

Adım – “Herkese açık” Profil

Mesleki hedeflerinizden biri LinkedIn’de potansiyel müşteriler üretmek ve yeni işler yaratmak ise, son güncellemeden yararlanmak isteyeceksiniz. LinkedIn Hizmet Şartları’ndan güncelleme yapabilirsiniz. 

LinkedIn, e-posta istemcileri ve diğer çevrimiçi kanallar gibi “üçüncü taraf” çevrimiçi hizmetler yoluyla (Microsoft Outlook, gibi) genel” profilinizi daha görünür hale getirdiğini açıkladı.

Yani, henüz yapmadıysanız profilinizin yalnızca hazır olmadığından değil aynı zamanda sizi herkesin çevrimiçi olarak görüp keşfedebileceğinden emin olmanız gerekir.

Profilinizin herkes tarafından kolayca görülebileceğinden nasıl emin olabilirsiniz?

LinkedIn’e giriş yaparken, “Hesabınız” ve ardından “Gizlilik” e tıklayın. Daha sonra, sol sütundaki “Veri Gizliliği ve Reklamcılığını” gördüğünüz yere gidin.

“Profil Görünürlüğü Kapalı LinkedIn” için bir üst başlık göreceksiniz. Bunun altında  “Profilinizden gelen bilgiler, Outlook gibi izin verilen hizmetlerin kullanıcılarına gösterilsin mi?” Sorusu çıkacak. Sonra ayarı “Evet” veya “Hayır” olarak değiştirin.

LinkedIn’ın daha görünür olmasının açıklamasını buradan okuyabilirsiniz (https://www.linkedin.com/help/linkedin/answer/79854/off-linkedin-visibility?lang=en

Anahtar : Görünürlük

LinkedIn aracılığıyla ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satmak istiyorsanız, son güncelleme olağanüstü bir haber çünkü potansiyel müşterilerin sizi sadece platformda değil herhangi bir yerde online olarak bulmalarını daha da kolaylaştıracak.

LinkedIn’den iş üretmek istiyorsanız, neden profilinizi gizliyorsunuz? Bu bir sosyal platform, profesyoneller için bir sosyal ağ, dolayısıyla profesyonelce “dışarıda olmak” isteyen, herkesin ve herkesin sizi kolayca bulmasına, bulunduğunuz ve ne yaptığınızı öğrenmesine izin veren bir sosyal platform.

Biraz yardıma ihtiyacınız varsa, tüm LinkedIn profilinizi nasıl yenileneceğinize dair adım adım, boşluk doldurma şablonuna göz atın. ( http://linkedinriches.com/summary/)

Microsoft + LinkedIn = Büyük İşletme

Microsoft, LinkedIn’i 2016’da 26.2 milyar dolara satın aldığı için, iki şirket mümkün olduğunca çok sayıda ürün ve hizmetlerini entegre etme sözü verdi.

LinkedIn, son blog yazılarında hizmet şartlarındaki değişikliklerle ilgili olarak “Size daha değerli özellikler ve hizmetler sunmak için Microsoft teknolojisini ve kaynaklarımızı kullanmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. (https://blog.linkedin.com/2017/april/10/updates-to-our-terms-of-service)

Her iki platformda daha fazla entegrasyon bekleyin ve yeni özelliklerin avantajlı olduğundan emin olun.

200 ülkede 500 milyon üye ve her saniyeye 2 yeni üyeyle katılan LinkedIn, B2B pazarında olası müşteriler üretmek, müşterileri eklemek ve geliri artıracak. Çevrimiçi olmanın tam zamanı.

Kaynak: business2community.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin