Makyaj sanatçıları bile üretici yapay zekada güvende değil
Çeviren: Ecem Erdoğan

 

Makyaj sanatçılarından kostüm tasarımcılarına kadar, AI gelişmeleri yaratıcı işlerin sonunu çiziyor.

Tahmin edildiği gibi , gerçekliğin erozyonu, Pentagon yakınlarındaki sahte patlamalarla seyrini sürdürüyor ; yüzbinlerce dolar çalmak amacıyla arkadaş ve aile gibi görünmek için ses değiştirme ve gerçek zamanlı derin sahte video kullanan dolandırıcılar ; ve “Tamam, boşver şunu, ben gidiyorum!” gerçek fotoğraflar bekleyen müşterilere yapay zeka tarafından oluşturulan görüntüleri göndermeden önce .

Aynı zamanda, yapay zeka dünyasında, yaratıcı olmayı kolaylaştıran araçlarla birlikte ortaya çıkan pek çok iyi şey var (en iyi gelişmelerin çoğu nihayetinde yaratıcı insanların geçimini sağlamasını zorlaştırsa bile). AI gerçek bir ikilemdir ve bu haftaki toparlama, videolarda insanların makyajını değiştirebilen bir iş akışı, birkaç kaba fırça darbesiyle 360 ​​derecelik sanal dünyalar oluşturma, insanların kostümlerini değiştirebilme yeteneği içeren araçlarla bunun kanıtıdır. bir tıklama ve canlanan meta-insanlar.

Makyaj sanatçılarının sonu yakındır. . .

Film endüstrisi, kostüm yaratıcıları, set yapımcıları ve makyaj sanatçıları gibi manuel işlerin üretken yapay zekanın gelişinden korunduğuna inanıyor. Pekala, yapay zeka tarafından üretilen makyajın nasıl çalıştığını gösteren bu videoyu ( burada HD olarak ) izleyin ve tekrar düşünün:

https://vimeo.com/

Kendini yapay zeka kreatif direktörü Freddy Chávez Olmos, videoyu oluşturmak için içerik oluşturmaya yönelik bir AI üretim paketi olan Leonardo.Ai ve yalnızca tek bir kareyi boyayarak tüm video klipleri yeniden şekillendiren EbSynth dahil olmak üzere bir dizi araç kullandı. Bir reklam filminden mevcut görüntüleri değiştirerek, içindeki oyuncuların makyajını tamamen değiştirdi. Hiçbir karmaşık donanıma gerek yoktu. Sadece bilgisayarı olan bir adam. Yakında üretim ortamlarında kullanımı TikTok güzelleştirici filtre kadar kolay olacak .

Tabii ki bunlar sadece küçük klipler ve korku resmi makyaj örneklerini gösteriyor. Gerçek teknoloji tam bir üretim için hazır olmayabilir ve şu anda uygun maliyetli olmayabilir, ancak eninde sonunda olacaktır. Bu, işlerin nereye gittiğini gösteriyor: Sabah uyanma bakışının inceliğinden Freddy Krueger’a kadar herkesin bir kişinin yüzünün makyajını değiştirebileceği bir gelecek.

. . . Ve kostüm tasarımcıları için de

Timmy adlı, kendini “AI/3D/Digital Artist/Shout Caster/Seslendirme Oyuncusu/Twitch Yayıncısı/Anime Hayranı/Animatör/Baba” olarak tanımlayan, Runway’in 2. Nesil video oluşturucusunu kullanan bir giyim denemesini burada bulabilirsiniz .

https://twitter.com

Açıklamasına göre beğendiği bir kompozisyon bulmuş ve bunu farklı giyim görselleri ile birleşerek tohum olarak kullanmış. Sonuç, yukarıda görebileceğiniz şeydir: anında kostüm değişiklikleri. Karakteri ve kompozisyonu değiştirmenin biraz zaman alacağı konusunda uyarıyor ama nereye gittiğimizi anlıyorsunuz.

Skybox: Doodle harika manzaralar

Belki de Blockade Labs’ın muhteşem Skybox sayfasını zaten biliyorsunuzdur . Bu sayfa, insanların birkaç düzine stil kullanarak yalnızca birkaç kelimeyle sanal bir manzarayı somutlaştırmasına olanak tanır. Bu üretken yapay zeka, derinlik haritalarıyla tam 360 derecelik panoramalar çıkarır, böylece insanlar bunları oyun oluşturmadan video üretimine ve görüntü birleştirmeye kadar her şeyde kullanabilir.

Şimdi daha da iyi oldu: Yalnızca bir metin açıklaması kullanmak ve Skybox’ın doğaçlama yapmasına izin vermek yerine, bir manzarada şekiller ve nesnelerin oluşturulmasına rehberlik eden bir fırçayla boyama moduna erişebilirsiniz.

Chatgpt tarafından birleştirilen meta-insanlar

Bu haftanın göz bebeği , oyun ve video prodüksiyon platformu Unreal Engine ile yaratılan fotogerçekçi 3D karakterler olan meta-insanların izniyle geliyor . Teknik sanatçı Youngjo Cho’nun aşağıdaki videoda gösterdiği gibi, meta-insanlar yapay zeka ile yapılmadı, ancak artık ChatGPT’ye takılabilirler.

https://www.linkedin.com

Bunun tam olarak nereye gittiğini bilmiyorum, ancak gerçek gibi görünen, konuşan ve tepki veren sahte bir insana ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir durumda Unreal Engine’in meta-insan teknolojisini kullanmayı hayal edebilirsiniz. Nvidia’nın uygulamalı derin öğrenme araştırmalarından sorumlu Başkan Yardımcısı Bryan Catanzaro’nun 2022’nin sonlarında bir röportajda bana söylediği gibi, bu en azından birkaç yıl içinde 3D tamamen ortadan kalkana kadar harika bir teknoloji olacak. 3D modellerin yapabileceğinden çok daha gerçekçi.

Kaynak;https://www.fastcompany.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin