Sıkıcı bir e-ticaret sitesi olmamanız için yöntemler


Yazan: Personal Branding Blog

Çeviren: Emine Kevser Topçu

Herkes sürükle-bırak website oluşturucusuna baş vurarak, birkaç ürün yükleyerek, bir e-ticaret mağazasını piyasaya sürebilir. Yalnız bu riskli girişimle herkes başarıyı tadamayacaktır. İşte burada online mağazanızı diğerlerinden nasıl farklı kılacağınızı göreceksiniz.

İşe alırken, nitelikli özelliklere sahip kültürel uyumlara bakın.

Bazıları için e-ticaret hala oldukça yeni bir konsept. Ben üniversiteden mezun olduğumda internet pazarlamacılığının ne olduğu konusunda hiç bir fikrim yoktu. Oldukça tuhaf çünkü ben pazarlama bölümünden lisanslıyım. Demek istiyorum ki, zaman değişiyor. Artık işe alırken teknolojinin, yeniliğin ve internetin gücünün yadsınamaz olduğunu bilen insanları işe almak istiyorsunuz. Bu yüzden işe başvuranların çalışma tarzlarının sizin standartlarınıza uyumlu olduğundan emin olun.

Profesyonel bir web tasarımcısına bağlı kalın.

Bu tarz projeler evde rast gele yapılmaması gereken projelerdir. Oldukça yetenekli bir web geliştiriciniz olmadığı takdirde, vizyonunuzu uygulayacak bir takımı işe alın. Ne zaman yeni bir web dizaynını kolaylaştırmak istesem, Upwork.com’a gidiyorum, işi yüklüyorum, ve sonra bir çok yetenekli adayların arasında bakınıyorum. Bu benim bütçeme göre en uygun, yetenekli ve iş bitirme zamanıma saygı gösteren tasarımcıyı bulmamı sağlıyor.

Müşterilerinize özel, mobil teklifleri adı altında mesaj atın.

Kısa mesajların %99 u 5 dakika içerisinde ya da daha kısa bir süre içerisinde açılmaktadır. Bu istatistiği görmezden gelmeyin. Yarışı kazanacak bir mesaj oluşturun. Resimli mesaj bırakan bir ifade  gönderin. Bu kesinlikle kararsız kalmış vitrin gezginlerini harekete geçirecektir. Tanıtmak için seçtiğiniz teklifler ne olursa olsun, e-ticaret mağazaları için metin pazarlama karşı koyulmaz bir getiriye sahiptir. Ürünlerinizi haftalık kampanyalarla müşterilerinizle buluşturun.

İşte güzel bir örnek;

Bugün metin abonelerimiz için özel bir fırsat sunuyoruz. Kasada 30$ lık ve ya daha fazlasından alabileceğiniz 10$ lık indirimden yararlanmak için VIP e girin.

Ürününüz hakkında konuşup durmayı bırakın.

İçeriğinizin her bir parçasını kendi ürününüzle ilgili yapmayı bırakın. Gerçekten, eğer sadece satışa odaklanırsanız, hızlı bir şekilde insanları dinlemekten uzaklaşırsınız. Bunun yerine bir hikaye anlatmaya odaklanın. Takımınızı müşterilerinize tanıtın. İlk milyonlara ulaştığınız zamanlardan bahsedin. Günbegün ofis hayatından gizlice perde arkasını gösterin.

Markanız etrafında bir topluluk oluşturun.  

E-ticaret mağazanızın bir geceden sonra uçup gitmesini istemezsiniz. Başarıya giden gerçek yol ? Yaşam tarzını markalaştırma. Markalandırılmış bir topluluk oluşturun. Bunu yaptığınızda, satışlarınız doğal olarak artış gösterecek, çünkü müşteriler markanıza karşı güçlü bir bağlılık duygusu hissedecek.

Kendi e-ticaret mağazanızı oluşturmaya hazır mısınız ? Bu yayımı okuduktan sonra, diğerlerinden bir adım önde olmalısınız.

Kaynak: www.business2community.com/

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin