Netflix 5 yeni oyun yayınlayacağını duyurduYazar: Lewis Rees
Çeviren: Can Karahan

Netflix, yaz aylarında çıkacak beş yeni oyununu duyurdu.

12 Temmuz, ilk oyun olan Oxyfree II: Lost Signals’ın çıkış tarihidir. Orijinal Oxenfree’nin doğrudan devamı olan oyun, Netflix’in 2021 yılında satın aldığı Night School Studio tarafından geliştirildi ve 2022 Eylül’ünde platforma geldi. Oyun, Netflix’in geleneksel mobil platformlarından ayrılacak ve aynı gün PC, Mac, PlayStation ve Switch platformları için çıkacak.

12 Temmuz’da The Queen’s Gambit: Chess adlı oyun da nihayet platformda yayınlanacak. Haziran 2022’de piyasaya sürülen oyun, popüler Netflix dizisine dayanıyor ve satranç derslerini bulmacalar ve maçlarla birleştiriyor. Oyunda tanıdık karakterler ve yerler gösteriliyor. Şirket, bu oyunun “ödüllü dramaya bir aşk mektubu” olduğunu öne çıkarıyor.

1 Ağustos’ta, klasik bulmaca oyunu Cut the Rope Daily adı altında yeni bir oyun platformda yerini alacak. Oyun, eski formülü yeniden canlandıracak ve oyunculara her gün yeni bir bulmaca verecek. Orijinal oyun, piyasaya sürülmesinden bu yana 1,6 milyardan fazla indirilme aldı, bu nedenle yeni sürümde çok çeşitli çekici öğeler bulunacak. Bu özellikler, platforma yeni oyuncular çekmesine yardımcı olabilir.

Diğer iki oyun da çıkacak ancak henüz resmi bir tarih verilmedi.

İlk olarak, LEGO Legacy: Heroes Unboxed, şirketin koleksiyonluk minifigürler serisinden karakterleri içeren sıra tabanlı bir RPG oyunudur. 2020 yılında Facebook Gaming’de mobil, PC ve oyun olarak yayınlanan oyun, Nisan ayında uygulama mağazalarından kaldırıldı. Ancak oyun bu yılın sonunda Facebook Gaming’de de sona erecek. Sonuç olarak, Netflix, LEGO’nun dünyanın en büyük oyuncak şirketi olması nedeniyle bu oyunu tek bir yerde oynayabilir ve bu da Netflix Oyunlar’a binlerce yeni oyuncu çekebilir.

Son olarak, şirket, bir bulmaca oyunu olan Paper Trail’i duyurdu. Oyunda, oyuncular yeni yollar açmak ve ilerlemek için daha fazla kağıdı toplamaları gerekiyor. Oyun, mobil cihazlar, konsollar ve PC’ler için de çıkacak.

Kaynak: https://www.pocketgamer.biz

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin