Online girişimcilerden küçük işletmenizi teşvik etmek için 10 ipucu


Yazan: Annie Pilon

Çeviren: Cansel Kiraz

Online Girişimcilerden Küçük İşletmenizi Teşvik Etmek İçin 10 İpucu

Küçük işletmelerinizin reklamını nasıl yaparsınız? İçerik pazarlamacılığını kullanabilirsiniz. Sosyal medyaya odaklanabilirsiniz. Bazı satış veya diğer etkinliklere ev sahipliği yapabilirsiniz. Bunlar sadece birer başlangıç.

Bu bahar küçük işletmelerinizi nasıl daha iyi bir hale getireceğinizle ilgili daha fazla fikir edinmek için küçük işletme camiasının üyelerinden bazı ipuçlarına göz atın.

Aile içi işletmeler için bu bahar promosyon fikirlerini kullanın

Bahar, pazarlamanızla birlikte ailelere hitap etmeye çalışmak için harika bir zaman. Gerçekten iyi bazı promosyon fikirleri var. Bu yazıda da Jennry Hayward tarafından aile dostu rekreasyon işletmeleri için harika fikirler mevcut.

İşletmenizin reklamını yapmak için blog kullanın  

Blog yazmak, işletmeler için tam anlamıyla yeni bir tanıtım stratejisi değil. Ancak, işinizi gerçekten büyütmek için bir blogu nasıl kullanabileceğinize dair plana sahip olmanız önemli. Marc Prosser, bu yazı üzerinde CorpNet blogunda ayrıntılı olarak bilgi veriyor.

İyi bir içerik oluşturun

İster blog gönderisi, sosyal medya veya diğer içerik türlerini oluşturun, o içeriğin müşterileri nasıl dönüştüreceğini unutmamalısınız. Bu konuyla ilgili olarak İçerik Pazarlama Enstitüsü yayınında Shane Barker, işletmeniz için yüksek düzeyde dönüştürücü içerik oluşturmayı nasıl  başarabileceğinizi paylaşıyor.

LinkedIn Marketing ile sürücü trafiği

Sosyal medyada pazarlamayı düşündüğünüzde zihniniz muhtemelen Facebook’a veya belki de Twitter’a gidiyor. Ancak, işinizi geliştirmek için LinkedIn’de kullanabileceğiniz, Ravi Chahar’ın Inspire to Thrive  bölümünde  açıklanan bazı güçlü araçlar var. Ayrıca BizSugar‘daki yazı üzerine yorumlar da görebilirsiniz.

İşinizi geliştirmek için müşterilerinizin bağlılığını koruyun

Küçük işletmelerinizin tanıtımları, sadece yeni müşteriler kazanmanızda etkili olmamalı. Müşterilerinizi tutma oranlarıyla da ilgili olmalı. Nadav Dakner tarafından hazırlanan Kissmetrics yayını, küçük işletmeler için müşteri tutma oranlarının nasıl artırılabileceği konusunda daha ayrıntılı bilgilere yer veriyor.

Misafir mesajlarını keşfedin

Konukların diğer bloglara ve web sitelerine gönderilmesi, blogunuzu veya işletmenizi tanıtmak için harika bir yol. Mükemmel konuk postasını oluşturan şeyler hakkında bilgi edinmek için, Ryan Biddulph’in Temel Blog İpuçları hakkındaki bu vaka çalışmasına göz atın.

E-ticaret vasıtasıyla daha yüksek gelir elde edin

E-ticaret sadece işletmelerin satış için ürünler sunmasına yönelik bir araç değil. Geliştirilmiş pazarlama potansiyeli de dahil diğer faydaları sunabilir. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgiyi Ethent Theo’nun getentrepreneurial.com adresinde okuyabilirsiniz.

Başarılı bir B2B içerik pazarlama stratejisi oluşturma 

İçerik pazarlaması sadece B2C işletmelerinde değil. Blair Evan Ball’un hazırladığı Prepare 1 Post‘ ta açıkladığı gibi, şirketinizi potansiyel ticari müşterilerle tanıtmak için başarılı bir strateji de oluşturabilirsiniz.

SEO Trendler ile devam edin

SEO, çevrimiçi işletmeler için çok yararlı bir araç olabilir. Ancak, sürekli olarak gelişen bir konsept olduğundan eğilimlere ayak uydurmak önemli. Ivan Widjaya bu KOBİ CEO‘su görevinde konsepti tartışıyor.

Kuşaklara yönelik pazarlamayı öğrenin

Pazarlama promosyonlarınızı hedeflemek, eski kuşakları veya başka nesilleri hedeflemekle aynı değil. Yani aslında her gruba nasıl konuşacağınızı öğrenmek zorundasınız. Rick Verbanas Guerrilla Pazarlamacısı‘ nda bazı ipuçlarını paylaşıyor.

Kaynak: smallbiztrends.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin