Online hayat koçunuz: Remente
Çeviren: Özlem Özkan

Hepimiz kişisel gelişimimiz için bir şekilde gayret gösteriyoruz. İşte size yüzlerce liraya mal olmayacak bir hayat koçu uygulaması: Remente, iOS ve Android kullanan herkese gelişimi için yardım etmeyi hedefleyen bir uygulama. Buradaki amaç beyin jimnastiği ve psikoloji kombinasyonunu kullanarak  mental sağlık, farkındalık ve stres yönetimi konularında kişilerin yaşam tarzlarını geliştirmesine yardım etmek.

Uygulama size hayatınızın değerlendirmesini sorarak başlıyor. İlişkiler, sağlık, spor, kariyer, eğitim, kişisel gelişim, aile, arkadaşlar, sosyal hayat, eğlence, boş zaman değerlendirme ve maddi durum başlıkları altında ne kadar mutlu olduğunuzu 1’den 10’a kadar puanlıyorsunuz. Daha sonra, uygulama mevcut durumunuzu gösterecek bir grafik oluşturuyor, sonuçlara göre hedefler belirlemenizi istiyor ve bu hedefleri idare edilebilir şekilde bölüştürmenize yardım ediyor. Bunun arkasındaki mantık ise insanların gerçekçi hedefler belirleme konusunda ilerlemesine fayda sağlayabilmek.

Uygulama, temelde zihinsel sağlık üzerine odaklanıyor. Söylemeye gerek yok, depresyon dünya çapında hızlıca büyüyen bir hastalık haline geldi. Bu nedenle buna yardımcı olabilecek herhangi bir şey her zaman hoş karşılanır. Uygulamanın The Mood Tracker (Ruh Hali Takipçisi) fonksiyonu, nasıl hissettiğinizi anlatmanızı istiyor ve ruhsal durum ve davranış değişikliklerini ya da şablonlarını belirlemeyi öğrenmenizi sağlıyor.

Remente, insanların telefonlarını “ek stres” yerine bir yatıştırma kaynağı olarak görmesini istiyor ve kullanıcılara, ruh hali şablonlarına dayanacak şekilde mental sağlığı geliştirmeye yardımcı uygun bir plan teklif ediyor. Ayrıca, ruh hali geçmişinize bakabilir ve verilerle ilgili istatistikleri analiz edebilirsiniz. Üstelik, ilham için uygulamanın Boosts (destekleme, teşvik) bölümüne bakabilirsiniz. Bu bölüm, “Gerçekten nasıl dinlemeli?” ve “Beyninizi anlamak” gibi farklı stres çeşitlerini anlamaktan mental sağlığı geliştirmenin pratik yollarına kadar çeşitli konuları içeren makaleleri ön plana çıkarıyor. Premium kullanıcılar bir adım daha ileri giderek liderlik ve stres yönetimi gibi konularda uygulama içi dersleri deneyebilirler. Premium üyelik, aylık 9 dolar civarı bir fiyatlandırmaya sahip.

Uygulamanın arkasındaki İsveçli ekip, ortalama bir başlangıç ekibi değil. Ekip, Olimpiyat’ın madalya kazanan atletlerine mental antrenörlük yapan Kjell Enhanger, İsviçre’ye Dünya Hafıza Şampiyonasını kazanmak için koçluk eden mental atlet Idriz Zogai ve nörolojik bilim dalında yeni keşifler sağlayan kişi olarak bilinen başarılı doktora adayı Nield Eék’ten oluşuyor.

Eğer, hayatınızın bir yönünü –iş, aşk, sağlık- geliştirmek için çaba sarf eden biriyseniz Remente’ye bir şans verebilirsiniz.

Kaynak: thenextweb.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin