Online ve içerikle pazarlama konusunda en iyi 5 ipucu


Yazan: Annie Pilon

Çeviren: Dalia Kittani

Online pazarlama aslında hiç de duyulduğu gibi basit bir iş değil. Aslında bu işte dikkat edilmesi gereken birçok nokta var. İyi haberse, online ve içerikle pazarlamada tecrübe bolluğu olan küçük iş sahiplerini sizinle buluşturacak olmamız. İşte onların tavsiyesiyle hazırlanmış online ve içerikle pazarlama konusunda en iyi ipuçları.

İçeriğe odaklanın

İçeriğin en önemli unsur olduğunu hatta çoğu zaman kral olarak adlandırıldığını çoğu kez duymuşsunuzdur ama eğer kısa, genelleştirilmiş bir içerik yaratacaksanız işler değişiyor. “Duct Tape Marketing” web sitesinde bu konuyla ilgili yazan John Jantsch için artık içerik, reklamdan tutun partnerlere kadar her türlü aşamanın etkisi altında.

İçeriğe odaklanın

Websitenizi iyi bir satış elemanı yapın

Konu satışsa websiteniz sizin ana kilit noktanız olabilir. Bu yüzden websitenizi bu duruma yatkın olarak düzenlemelisiniz. Bu konudan da Joe Peters, “Cirrus Insight” adlı blogda bahsediyor. Peters’a göre bu durum 6 ana noktaya dikkat ettiğinizde oluyor. Websitenin dizaynı, ürünlerin tanımı, müşteri desteği, satın alım süreci, websitenizin güvenliği ve en önemlisi tabii ki sosyal medya.

Pazarlama otomasyonunu öğrenin

Zamanınızı iyi değerlendirmek ve yaptıklarınızın daha efektif olabilmesi için pazarlama otomasyonunun birkaç farklı yolu var. Pazarlama otomasyonu hakkında görüşlerini “Search Engine Land” sitesinde paylaşan Brent Csutoras’a göre, otomasyon sizin için maillerinizi cevaplar; Facebook içeriğinize cevap verir ve zaman kazandırır ama asla gerçek aktüel bir pazarlama yapamaz çünkü müşterilerinizi en iyi siz tanırsınız. Bu yüzden otomasyonu akıllıca kullanmakta fayda var.

Yeniden pazarlamanın dinamiğinden faydalanın

Daha önce size bir kere olsun ziyaret etmiş müşterilerinizin dikkatini çekmek için yeniden pazarlama çok efektif bir yol. “Marketing Land” websitesinde bu konudaki görüşlerini bildiren Laura Collins için yeniden pazarlama artık sadece bir e-ticaret işi değil, çok daha fazlası.

 

dinamik yeniden pazarlama

Sosyal medyanın gücünü asla hafife almayın

İş sahiplerinin müşterileriyle sosyal medya sayesinde nasıl etkileştiğini birçok kez duymuşssunuzdur ama sosyal medyanın günden güne nasıl bir etki yarattığını ve bu etkinin sizi kuvvetlendirebileceğini kavrayamamış olabilirsiniz. Mandy Edwards bu durumu bir hayli kavramış olacak ki sosyal medya pazarlaması hakkında “SteamFeed” websitesine bir yazı yazmış. Edwards’a göre sosyal medya iyi bir dijital pazarlama planının olmazsa olmazı. Sonuç olarak, dijital pazarlama dünyasında başarılı olabilmek için sosyal medyanın gücünü iyi kullanın deriz.

Sosyal Medyanın Dijital Pazaralamadaki Önemi

Kaynak : www.smallbiztrends.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin