”Para kazanmanın en basit ve pasif yolu.” Affiliate Marketing ile para kazan.
Çeviren: Kayla Haynes

Para kazanmak üzerine videolar çeken Arda Mürseloğlu, para kazanmanın en kolay yolunun affiliate marketing olduğunu söyledi.  ”Affiliate Marketing ile Nasıl Para Kazanılır?” adlı videosunda detaylı açıklamalar yaptı. Affiliate marketing nedir ve nasıl yapılır hadi öğrenelim.

Affiliate marketing nedir?

Affiliate marketing, internet üzerinden bir ürünün veya hizmetin tanıtımını yapmak ve bunun üzerine yapılan satışlardan para kazanmaktır. Çoğu markanın affiliate programı var. Ona başvurduktan sonra o markanın herhangi bir ürününü linkiyle beraber takipçi kitlenize paylaşabilirsiniz. Biri sizin linkinizi kullanarak ürün satın aldıysa bir komisyon alıyorsunuz. Bu yoldan para kazanmak için birkaç adım var. Şimdi onları inceleyelim.

Nişinizi belirlemek

Nişinizi yani kategorinizi belirlemeniz lazım. Finans , sağlık , fitness tarzı başka kategoriler var. Hepsine gelen ilgi farklı, bazılarında daha çok müşteri oluyor. Sizin hoşunuza giden alan, size para getirecek alan olmayabilir.  Eğer seçtiğiniz kategorideki ürünler ucuzsa size gelen komisyon da az olacak.  Finans ve teknoloji daha fazla para kazandıran alanlar ama bir alanda başarılı olma ihtimaliniz yüksek diye ilginiz olmamasına rağmen onu seçmeyin. Seçeceğiniz kategorideki piyasaya hakim olmanız ve araştırmalar yapmanız gerek.

Eylem Affiliate Marketing

Eylem Affiliate Marketing, bir aksiyona geçerek yapılıyor. Örneğin, SweatCoin. Yürüyerek para kazanma uygulaması.  SweatCoin’da ‘Influencer Hub’ kısmı var. Uygulamaya yirmi kişi davet ettiğinizde bu kısım açılıyor. Bu programa erişiminizin açılmasından itibaren, ne kadar çok insan sizin sayenizde uygulamayı indirirse o kadar çok ödül kazanıyorsunz.Farklı mağazalardan indirim alabilir veya kripto para olduğundan doğrudan yatırım yapabilirsiniz.  Öbür taraftan para harcamasını istemediğiniz için oldukça ölçeklenebilir bir yöntem.

Amazon Affiliate Marketing

Amazon’u bilmeyen yoktur. Amazon’un ‘Amazon Associates’ adlı , içerik üreticileri arasında popüler olmuş bir programı var. Bu programa kaydolduktan sonra, Amazon’daki tüm ürünlerin affiliatelerini alabiliyorsunuz. Size özel linkini alıp istediğiniz gibi reklamını yapabilirsiniz.Bu programın güzel özelliği, eğer biri linkinize tıkladıysa ancak o ürünü değil ama 24 saat içinde başka bir ürüne aldıysa siz yine de para kazanabiliyorsunuz. Bu programın bir eksisi, komisyon oranları oldukça düşük.

Değerli Affiliate Marketing

Bu yöntem diğerlerinden daha fazla kazandırdığı için yöntemin adında değerli var. Sürekli bir gelir elde etmek için kullanabileceğiniz bir yöntem. Böyle ürünlere erişmek için Impact, Partnerstack, Clickbank sitelerine bakabilirsiniz. Arda’nın kullandığı site Impact. Affiliate marketing programı olan markaları görüp başvurabilirsiniz.

Reklamını yapmak

Katıldığımız programlarla oluşturduğumuz linklerin reklamını yapmak bu adımlardan en gerekli olanlarından. Bu ürünleri başka platformlarda tanıtmanız lazım. Nişinizle alakalı bir blog açabilir ve yazılarınızda alakalı ürünleri tanıtabilirsiniz. Instagram sayfası açabilir, alanınızla ilgili hikayeler, gönderiler atabilirsiniz. Youtube kanalı oluşturarak da tanıtabilirsiniz. Kitlenin fazla olması, duygusal bağ içermesi açısından Arda’nın favorisi Youtube. Ürünleri bir platforma tanıtmak zorunda değilseniz. Birçok farklı platformda aynı anda affiliate marketing yapabilirsiniz.

Sonuç Görmek

Anında sonuç görmeye başlamayacaksınız. Bu yüzden cesaretiniz kırılmasın. Affiliate marketingi uzun vadeli düşünün ve pes etmeyin.

Hepinize başarılar!

Videoyu izlemek için :

 

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin