Yazarlar

Nesteren Şencan Görgülü – Pazarlama danışmanı, nitel araştırma uzmanı, profesyonel koç

Adana’da doğdu, İstanbul’da büyüdü. İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nü 1986’da bitirdi. Master derecesini Siyaset Bilimi dalında aldı.

Çalışma yaşamına müşteri temsilcisi olarak Poyraz Yayıncılık’ta başladı. Daha sonra reklamveren konumuna geçti. Ardından reklamveren pozisyonunda edindiği deneyimle Reklamcılık A.Ş.’de adım attığı reklam sektöründe müşteri temsilcisi olarak başarılı bir grafik çizdi.

Şu anda Portakal Pazarlama Danışmanlığı’nın iş geliştirme ve mali işlerinden de sorumlu ortağı olan Nesteren Şencan Görgülü, Portakal’ın gerçekleştirdiği danışmanlık projelerinde özellikle “nitel araştırmalar” konusunda uzman danışman olarak çalışıyor. Nesteren Görgülü’nün iki biyografik kitap çalışması bulunuyor.

Güventürk Görgülü – Pazarlama danışmanı, gazeteci, öğretim görevlisi

İstanbul’da doğdu, büyüdü. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü 1986’da bitirdi ve master derecesini Siyaset Bilimi dalında aldı.

Çalışma yaşamına 1987’de YeniGündem dergisi’nde ekonomi muhabiri olarak başladı. Daha sonra çeşitli dergi, gazete ve televizyonlarda ağırlıklı olarak ekonomi alanında muhabir, editör, yazıişleri müdürü olarak çalıştı. Sendikal alanda bir süre uzman olarak görev yaptı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde de öğretim görevlisi olarak çalışan Güventürk Görgülü, Portakal’da proje danışmanlığı görevini sürdürüyor ve aynı zamanda Dünya Gazetesi’nde cuma günleri yayınlanan “Pazarlama 3.0” adlı köşesinde yazılarına devam ediyor. Güventürk Görgülü’nün medya alanında yayımlanmış bir kitabı ve çalışma yaşamıyla ilgili bir ortak kitabı bulunuyor.

Fotoğraflar: Necdet Kösedağ

 


Yazarların yüksek çözünürlüklü görselleri için tıklayın >>

 

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin