Pazarlamacılar, mobil cihazlardan yararlanmak için emin değiller


Yazan: James Bourne

Çeviren: Okay Arda

İyi haber şu; pazarlamacılar, mobil cihazların kampanyalarındaki önemini kesinlikle anlamışlar. Kötü haber ise en iyi şekilde yararlanmak için kendilerinden emin değiller.

Bu, Mobile Pazarlama Derneği ve RadiumOne tarafından yayınlanan bir çalışmanın verdiği karardan 300’den fazla kıdemli pazarlamacıyla yapılan röportajlardan oluşuyor. 10 kişiden 6’sı (% 61) yeni müşterileri, mobil ortamda bulma konusunda tam olarak emin değillerken, yarısından fazlası yeni müşteriler kazanma ve eski müşterileri yeniden canlandırma yetenekleri konusunda emin değil.

Çoğunlukla, verilerin tekrar eski haline dönmesi için hala daha eski veriler mevcut. Bunların ne kadarına ihtiyacımız var, en önemli şey nedir ve biz bunu nasıl en iyi hale getirelim? Anket verilerinden, pazarlamacıların ihtiyaç duyduğu en önemli mobil veriler, uygulamalar (katılımcıların% 29’u), mobil site ziyaretleri (% 28) ve uygulama yüklemeleri (% 27) arasında oldukça eşit olarak dağalıyor. Ancak ankete katılanların % 38’i “tüketicilerin bu yolculuklarında nerede olduklarını bilmek” konusunu en zor kısımlardan biri olduğunu söylüyor.

Başka bir deyişle, tutarlı ve iyi düşünülmüş mobil bir strateji yapmak ana unsur. DeepMarkit’in başkanı ve CEO’su Darold Parken’in bu hafta başlarında bu yayında yazdığı gibi “Masaüstü bilgisayara bağlı oyunlaştırma konusunda en büyük gaflardan biri yapıldı. Adobe’nin Mobil Dünya Kongresi’nde yayınlanan rakamlar, yüklenen mobil uygulamaların sayısı 2014’e kıyasla % 38 azaldı, artan bir direnç gösterdi ve web tabanlı oyunların kurulum engelinden kaçınmanın en iyi yolu” dedi.

RadiumOne İngiltere genel müdürü Craig Tuck, mobil cihazların satın alma işlemlerinin tarihsel olarak bir zorluk yaşadığını  ve pazarlamacılar UI’dan içeriğe ve satın alma yolunda uygulama içi deneyimde basitliğe odaklanmasını gerektiğini itiraf etti ve “endüstri sektörü, üretilen yeni verilerin geleceği hakkında sürekli olarak araştırma yapıyor ve insanların üzerinde daha fazla şey yapmaları mobil ortamda ortaya çıkıyor, ancak basit gerçek şu ki pazarlamacıların çoğu, bunu yeterince kullanmaktan emin değil. Sonuç olarak, endüstrinin üç ana alanda onlara yardımcı olmak için daha fazla çabalaması gerekiyor. Doğru tüketici sinyallerinin belirlenmesi için, doğru tahminlerin yapılması ve daha sonra ROI’ yi artıracak şekilde etkinleştirilmesi olmalı” dedi.

Kaynak: www.marketingtechnews.net

 

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin