Pazarlamada tüketicilerin sizi asla unutmamasını sağlamanın 3 yolu

Ortalama bir Amerikalı günde 4.000-10.000 pazarlama mesajına maruz kalmaktadır. Mesajları eleme, çoğunu atma ve birkaçını tutma zihinsel becerisi, sürekli bilgi bombardımanına karşı kişisel savunma mekanizmamızdır. Günlük rekabet bu düzeydeyken, işletmeniz nasıl hatırlanıyor?

Önemli olan, müşterileri size gelmeye ikna etmektir. Amacınız, müşteriler yanıtlayabileceğiniz sorular sormaya başladığında yüzeye çıkan ses olmaktır. Müşterilerinizin sizi asla unutmamasını sağlamanıza yardımcı olacak üç inbound pazarlama stratejisine bir göz atalım.

1. Onları İçerikle Memnun Edin

Sürekli olarak tüketicilerinizin hayatına değer katan eğitici içerikler üretin. Bunu yapmanın bir yolu da düzenli olarak blog yazmaktır. Tech Client tarafından sağlanan bilgilere göre, internet kullanıcılarının %77’si blog okuyor ve ABD’li tüketicilerin %61’i bir blog gönderisine dayanarak bir satın alma işlemi gerçekleştirdi.

“Growth mode marketing ebook download” ne anlama geliyor? Az bilinen sırlarınızdan birkaçını dünyayla paylaşarak, sunduğunuz ürün ve hizmetlerle ilgilenen potansiyel müşterileri çekebilirsiniz. Değerli içerikler sunduğunuzda, kendinizi sektörünüzde otorite figürü olarak konumlandırırsınız.

Bloglar, potansiyel müşterilere satın alma döngülerinin başlarında küçük bilgiler sunmanın düzenli bir yoludur. Alıcılar internette düzenli olarak sorular sorar ve bloglarınız bu sorulara yanıt verir.

Bunu premium içerikle karşılaştırın. Premium içerik, steroidli bir blogdur. Yüzey seviyesinden daha fazlasını sunar; ilgili alıntılar, istatistikler, grafikler ve bilgiler içeren bir konuya derinlemesine bir dalıştır. Daha uzun bir e-kitap veya teknik inceleme, okuyucunun indirerek daha fazla zaman geçirebileceği veya ileride başvurmak üzere elinde tutabileceği bir içeriktir. İşletmeniz artık potansiyel müşteriler için daha üst düzey bir kaynak olarak markalaşmıştır.

İçeriğinizi oluşturduktan sonra, e-posta pazarlaması, sosyal medya gönderileri, geleneksel reklamcılık (radyo ve dergiler gibi) ve dijital reklamcılık (coğrafi sınırlama, görüntülü reklamları hedefleme gibi) yoluyla tüketicilerin önüne koyarak düzenli olarak tanıtmanız gerekir. Sürekli olarak değerli içerikler üreterek tüketicilerin sizi unutmasını zorlaştıracaksınız çünkü onları satın alma yolculukları boyunca şüphesiz eğitiyorsunuz.

2. Onlara Duymak İstediklerini Söyleyin

Kişilerinizi segmentlere ayırmak önemlidir. Bu, satış hunisi boyunca yolculukları sırasında ilgili noktalarda insanlara mesaj göndermenizi sağlar. Inbound pazarlama, sorunsuz bir şekilde çalışmak için HubSpot gibi pazarlama otomasyon sistemlerini kullanır. Pazarlama otomasyonu sayesinde işletmeler, bağlantılarını ilgi alanlarına ve davranış tercihlerine göre farklı gruplara ayırabilir. Bu, işletmenizin kişilerinizle alakalı konuşmalar yapabileceği anlamına gelir. Herkesle her zaman aynı şekilde konuşmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine, belirli gruplara kendilerine özel içerik sağlayabilirsiniz. Tüketicileri istedikleri bilgilerle hedeflemek, sizi unutmamalarını sağlamanın kesin bir yoludur.

3. Onlara Ulaşılabilir Olun

Kimse var olmayan bir marka ile iş yapmak istemez. Günümüzün isteğe bağlı dünyasında tüketiciler, hangi mecrayı kullanıyor olurlarsa olsunlar, olağanüstü müşteri hizmetlerinin parmaklarının ucunda olmasını bekliyor. İşletmeniz birden fazla kanal üzerinden doğrudan iletişime açık olmalıdır; müşterilerin sizinle iletişime geçmesini son derece kolay hale getirin ve ürünlerinize veya hizmetlerinize ihtiyaç duyduklarında ulaştıkları ilk şirket siz olun.

Nasıl? Ekibinizin aşağıdaki yollarla gelen sorulara hızla yanıt verebileceği bir altyapıya sahip olmanız gerekir:

E-posta

Sosyal Medya

Çevrimiçi Sohbet

HubSpot pazarlama otomasyonu da bu kanalları düzene sokmaya yardımcı olabilir ve işletmenizin ofiste kimse yokken bile ulaşılabilir görünmesini kolaylaştırabilir. Her şey kolaylık ve müşterilerinize sunduğunuz ürünleri aradıkları zaman ve yerlerde hizmet vermekle ilgili.

Inbound pazarlama uygulayarak tüketicileri içerikle memnun edebilir, alakalı sohbetler gerçekleştirebilir ve değerli bir kaynak olarak müşterilere ulaşabilirsiniz. Okuyucularınızda yankı uyandıran ve yardımınıza ihtiyaç duyduklarında sizi kolayca bulmalarını sağlayan, hayranlık uyandıran içerikler sunmak sizin işiniz.

Kaynak:

https://blog.fuze32.com/blog/

 

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin