Pazarlama kampanyaları için 5 önemli çevrimiçi araç


Yazan: John Theis

Çeviren: Canberk Kurşunluoğlu

Yılbaşı alışveriş dönemi perakendeciler ve pazarlamacılar için yılın en önemli zamanlardan biri ve pazarlama kampanyalarının bu önemi yansıtması gerekiyor. Etkili bir kampanya, markanızın yılın en kârlı dönemini yaşamasını sağlayabilir.

Bugünün dünyasında şirketler, müşterilerine ulaşmak için mümkün olduğunca büyük bir alanı ve büyük kitleleri hedeflemeye çalışmaktadır.Markalar tüketicilerin bireysel ihtiyaçlarını karşılamak için kendi pazarlama çabalarını özelleştirmesi gerekmektedir. Tatil kampanyalarını pazarlamaya başlamak için doğru zaman neredeyse gelirken size pazarlama kampanyalarına yardımcı olacak çevrimiçi araçlar listelesini derledik:

 

ekran-alintisi2

1) Google Analytics

Google’ın Google Analytics ile, dünyanın en popüler web analitik ağını yaratmış olması bir sürpriz sayılmaz.Bu yazılım, sitenize hangi tip kullanıcıların girdiğini, onların neler yaptığını ve site içerisinde girdiği aksiyonları göstermektedir.En kârlı müşteri segmentlerini bulmak ve buna göre pazarlama mesajları oluşturmak için bu bilgileri kullabilirsinz. Google Analytics, büyük ve küçük işletmeler için premium modelini de hizmetine sunmuştur.Ayrıca, yazılımın daha yüksek bir katmanı olarak da mobil uygulamanızın performansını analiz etmek için SDK kurulumu yapıp mobil app etkinliklerini de Analytics’den inceleyebilirsiniz.

 

ekran-alintisi3

2) Salesforce Pazarlama Bulutu

Salesforce Marketing Cloud son derece kullanışlı bir programdır.Bu program üzerinden SMS gönderimleri, mobil telefonlar için push notifications gönderimleri, e-mail pazarlamasının yönetimi, CRM verileri ile reklam kampanylarını yönetimi yapabilir ve tüketici tarama verilerini toplayabilirsiniz.Bu araçları bütünleştirmek size tutarlı bir marka sesi yaratmakta sayısız fırsat sağlar. Her araç müşterilerizin davranışları izlemede birden fazla yol olanağı verir ve bütün segmentleri ayrı ayrı hedefleyebilmenizi sağlar. Salesforce kullanım ücretinin yüksekliğinden dolayı çoğu küçük şirket için kullanılamaz boyuttadır.

 

ekran-alintisi5

 

3) BizSlate

Envanteriz müşterilerinize karşı güçlü bir etkiye sahiptir. Envanterinizde haftalarca duran bir ürünün promosyonunu yapmak ve ya en çok satan ürününüz sevkiyat tanıtımını yapmak istiyorsanız envanter yönetimini yapabileceğiniz bir programa ihtiyacınız olacaktır ve burada devreye BizSlate giriyor.

Envanter ve sipariş yönetimi, envanter tahsisi ve muhasebe, e-ticaret ve EDI entegrasyonu için çözümler, küçük ve orta ölçekli işletmeler için bu yazılımı kullanabilirsiniz.En önemlisi de, insanların ne alıyor bunun izini sürer ve bu da gelecek marketing çalışmalarını kolaylaştırır.Eğer BizSlate sizin ihtiyaçlarınıza uygun değilse, ihtiyaçlarınıza uygun başka envanter yönetimi programları da bulunmaktadır.

 

ekran-alintisi6

 

4) Formstack

 

Eğer potansiyel müşterileriniz için web sitenizde bilgi alma formu kullanıyorsanız, sosyal medya ve e-posta çok iyi bir araç olabilir. Formstack hızlı, kolay ve özel formlar oluşturmanıza yardımcı olur ve onların dönüşüm oranlarını analiz etmenizi ve onların performansını ölçebilmenizi sağlar.Yazılım size formlarınızı test etmenizi ve en başarılı versiyonu bulmanıza yardım eder.Ek olarak tamamlanmamış teslerin içeriğini de görebilirsiniz.

 

123

 

5) Acid E-mail

 

E-mail pazarlaması her zaman pazarlama stratejiniz için çok önemlidir.Gönderdiğiniz e-maillerin müşterileriniz gelen kutusunda nasıl göründüğüne dikkat etmelisiniz. E-maillerinizin her zaman güzel gözükmesini istersiniz. E-maillerinizde markanız hakkında söylediğiniz şey her zaman dikkat çekmelidir.Bu noktada Acid size yardım edebilir.Bu platform size HTML ile e-mail yaratma şansı veriyor.Yarattığınız e-maili görüntüleyebilir, analiz edebilir, performanslarını izleyebilirsiniz.Kişiselleştirilmiş e-postalar müşterilerin satın alma sayısını arttırmaktadır.

Kaynak: https://marketingtechblog.com/holiday-marketing-tools/

 

 

 

 

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin