Pozitiflik sosyal platformlarda moda olacak


Yazan: Michael Boccacino

Çeviren: Açer Savulyan

Çevrimiçi izleme alışkanlıklarının temelden değiştiği ve video tüketim oranının iki katına çıktığı bir yılda, sosyal platformlar giderek eğlence ve evde ilham kaynağı için birincil kaynak haline geliyor.

Pandemi boyunca Snapchat ve Instagram, genç nüfus için favori sosyal medya platformları olarak yerlerini sağlamlaştırdı. Yakında bir milyar küresel kullanıcıyı geçecek olan TikTok, bu yıl özellikle kayda değer bir başarıya imza attı ve platform alanında zaten büyük olan ayak izini temel aldı. Bu arada hem Facebook hem de YouTube 2020’de rekor sayılar yaşadı.

Bu sosyal platformlar, kaotik bir haber döngüsünden rahatlama sağlayan organik içeriği tutarlı bir şekilde sunarak küresel anlamda izleyicilerin dikkatini çekti. İzleme alışkanlıkları gelişmeye devam ettikçe, pozitiflik anahtar rol oynayacak ve bu davranış değişikliğini uygulayanlar günün kazananı olacak.

Zamanla gelişen platformlar

Platformlar, tüketici fikir paylaşımı için yarışmaya devam ederken, olumlu bir çevrimiçi ortam geliştirmek, platformlar ve kullanıcıları arasında güvenin derinleşmesini kolaylaştırabilir.

Örneğin Pinterest, kullanıcıların ilham alabileceği bir “pozitiflik platformu” olma misyonunu güçlendirerek bu yıl büyük bir canlanma gördü. Şirket kısa süre önce marka güvenliği çabalarını güçlendirdi ve reklamverenler için neşeli ve güvenli bir yer olarak konumlandırarak, bir markanın içeriğinin içinde göründüğü bağlamın gerçekten önemli olduğu fikrini teşvik etti. TikTok, eğitim içeriğinin gelişimini hızlandırabilecek, uzaktan öğrenmeyi geliştirebilecek ve insanların yaşamlarını zenginleştirebilecek yeni özellikler sunmak için geniş bir adım atarak benzer bir gidişat izledi. Facebook ve YouTube gibi diğer platformlar için pozitiflik ve içerik kullanımı da son zamanlarda daha yüksek bir öncelik haline geldi.

Pozitifliğe doğru…

İyi hissettiren içerik ve olumlu mesaj verme trendi önümüzdeki yıl reklam ekosisteminde yankılanmaya devam edecek. Kaykaycı Nathan Apodaca’nın Fleetwood Mac’in “Dreams” şarkısına eşlik ettiği şu anda meşhur olan klip, olumlu marka çağrışımlarının oluşmasına yardımcı oldu ve nihayetinde içeceğin satışlarının artmasına yol açan son derece canlandırıcı bir hikaye yarattı.

Platformlar geliştikçe ve rekabet yoğunlaştıkça, markalar mesajlaşmayı sürekli olarak güncellemeli ve farklı deneyimlere ve topluluklara hitap eden iyimser ve sosyal açıdan bilinçli içerikler geliştirmelidir. Kullanıcı tarafından oluşturulan olumlu sosyal içerik aracılığıyla müşterilerine alakalı ve güvenilir ürün mesajları verebildiğini gösterdi. Bu, dijital medyanın 2021’de daha çok göreceği bir trend çünkü doğrudan kullanıcı tabanından akıyor.

İleriye bakmak

Instagram Reels ve YouTube Shorts gibi kullanıcılar tarafından oluşturulan yeni formatlar ortaya çıktıkça, tüketicilere kendilerini ifade etmeleri için daha fazla yol ve kültürel sohbeti şekillendirmek için yeni fırsatlar sunuyor. Devam eden salgın nedeniyle 2020’de dünyanın büyük bir kısmının duraklatılmasıyla, sosyal platformlar çoğumuz için bir cankurtaran halatı ve hayat normale dönene kadar bekletilen tüm umutları ve hayalleri saklayacak bir yer oldu. Tünelin sonundaki ışık daha parlak hale gelirken, kullanıcılar kaybedilen zamanı telafi ederken, çevrimiçi olarak oluşturulan tüm bu pozitifliğin devam etmesini bekleyin.

Kaynak: https://www.adweek.com/

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin