Samsung Akıllı Cam Ekran ile motosiklet kazalarını önleyecek
Çeviren: Sezin Emkin

Neredeyse herkes özerk araçlardaki sürücülerin direksiyon hakimiyetine odaklanırken, Samsung motosiklet sürücülerinin hakimiyeti üzerine yöneldi.

Samsung ’un temel amacı sürücülerin dikkatlerini yolda tutmak. Bu sebeple Akıllı Cam Ekran modeli geliştirmek amacıyla bir reklam şirketi olan Leo Burnett, motosiklet yarışlarının yıldızı Edo Mossi ve Youtuber Cane Secco ile ortaklık kurmuş.

Ülkedeki gençlerin yapmış oldukları motosiklet kazalarının %25’inin telefon kullanımından dolayı olduğu söylendiği için, şirket kampanyadaki ortaklarını özellikle İtalyan yıldızlardan seçmiş.

Akıllı Cam Ekran Koruması ’nın arkasındaki fikir, gelen aramaları, e-postaları, mesajları ve aynı zamanda sosyal medya bildirimleriyle navigasyon talimatlarını gösteriyor olması. Bazıları aramaların ve metinlerin cam ekranda gösteriliyor olmasının daha dikkat dağıtıcı olabileceğini iddia etseler de, bildirimler yalnızca gönderenin adı ve zamanı gibi küçük bir miktar bilgiyi içerecek. Bu nedenle sürücü aracı kenara çekip cevap vermek isteyip istemediğine karar verebilecek.

Sürücüler, sizin telefonlarınızla cevap verebildiğiniz gibi cam ekrandaki görüntüyle yanıt veremeyecekler fakat sürüş halinde olduklarını belirten otomatik mesajlar gönderme imkanına sahip olacaklar.

Fikir hala çok yeniyken, Samsung bilinmeyen fakat gerçekleşirse çok yararlı olabileceğini kanıtlayan çok cesur bir adım atıyor.

Kaynak: thenextweb.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin