Samsung “Star Wars: Son Jedi” için özel bir koleksiyon hazırladı


Yazan: Emre Küçük

Hatırlarsınız 2015 yılında 10 yıl aranın sonrasında çıkan serinin 7. filmi “Güç Uyanıyor” ile neredeyse günlerce Star Wars’ u konuşmuştuk. Bu durum tabii olarak markaları ve dijital pazarlamacıları harekete geçirdi. Güç ile birlikte uyanan markalar…

Bir çoğumuz için “Güç Uyanıyor” temalı markaların yaptığı çalışmalar hafızalarımızdaki yerlerini koruyor. Bir bisküvi markasından, otomobil firmasına kadar bir çok marka gücün uyanışını sosyal medyalarından takip ediyordu.

Star Wars tişörtlerinden, defterlerine havlulardan, ayakkabılara, özel Star Wars tasarımlı bilgisayarlara, oyun konsollarına kadar bir çok marka hazırladıkları bu özel ürünlerle gücün bir parçası olarak hem bir marka efsanesine dönüşen Star Wars’ un tanıtımına katkıda bulundular hem de kendi ürünlerini pazarlayarak, kitleleriyle bağ kurmaya çalışıp, bu gücü kara dönüştürmek istediler. O dönemde sizin için hazırladığımız “Star Wars” pazarlamasını kritik eden çeviri yazısını buradan tıklayarak okuyabilirsiniz.

www.pazarlama30.com

Serinin 8. filmi olan “Star Wars: Son Jedi” Türkiye ile birlikte bir çok ülkede 13 Aralık tarihinde vizyona girdi. Merakla beklediğimiz Star Wars hayranlarını sevindirecek ilk hamle  ise Samsung’dan geldi. “Son Jedi” için sınırlı hazırlanan sınırlı sayıdaki Samsung Galaxy Note8 Star Wars Paketi teknoloji meraklılarıyla, Star Wars hayranlarının beğenisine sunuldu.

Samsung  ve Disney işbirliğiyle hazırlanan Samsung Galaxy Note8 Star Wars Paketi siyah renk Samsung Galaxy Note8, Samsung Gear S3 Frontier, Star Wars: Son Jedi temalı Samsung Alcantara Galaxy Note8 kılıfı, Samsung Evo Plus 64 GB microSD kart ve Hasbro Star Wars Black Series Edition Action Figure ürünlerinden oluşuyor.

13 Aralık günü itibariyle Samsung mağazaları, teknoloji marketleri ve online kanallarda satışa sunulan özel Star Wars Paketi’ nin tavsiye edilen satış fiyatı ise 6.099 TL olarak açıklandı.Samsung Electronics Türkiye’ nin bu hamlesi yeni bir fırtınayı başlattığı, güç ile birlikte markaların da yeniden uyandığını gösteriyor. Dünyaca ünlü epik bilim kurgu filmi Star Wars’ un yalnızca teknoloji markasına değil, moda sektörüne de ilham kaynağı olması bu durumun göstergelerinden. Rag & bone da tıpkı Samsung gibi Star Wars’ ı kullananlardan. Hazırladıkları Star Wars koleksiyonuna buradan tıklayarak ulaşabilirsiniz.

www.rag-bone.com/

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin