Sanal bağlantı yoluyla topluluk oluşturmak
Çeviren: Ayşegül Candan

Interaktif teknolojiler tüm dünyada marka ve tüketici arasında güvenilir, sanal bağlantı oluşturmaya yardım ediyor.  

Topluluk oluşturma, bugünün küçük ve büyük markaları için olmazsa olmazdır. Fiziksel olayların kendi zamanı ve yeri olsa da, sanal bağlantılar ve topluluk oluşturma teknolojik yenilik ve iyileştirme sayesinde lider perakendecilerin stratejisinin giderek daha popüler bir parçası haline dönüşmektedir.

PSFK’nın yayınlanan son “Yeni Nesil İçerik Deneyimi Yaratmak” konulu raporundan yapılan alıntıya göre, üç popüler markanın tüm dünyada güvenilir bağlantılar ve topluluklar oluşturmak için interaktif teknolojilerden nasıl faydalandığını okuyabilirsiniz:

Fortnite x Marshmello

Popüler bilgisayar oyunu Fortnite, 10 milyondan fazla kullanıcısına oyunun içinde olacak şekilde eşzamanlı ve paylaşımlı konser deneyimi yaşatmak adına DJ Marshmello ile işbirliği içine girdi. Konsere öncülük eden oyun, yalnızca şov zamanı modu sunacak şekilde ve bir arkadaşlık duygusu yaratmak için oyuncular öldüğü/öldürüldüğü takdirde şova geri dönebilecekleri şekilde değiştirildi. Konser, Marshmello’nun hit parçaları için video akışında yaklaşık %24.000 artışa ve şov sırasında seslendirilen şarkıların da satış artışına neden oldu.

Staramba

3D tarama sistemi olan Staramba, Staramba.spaces isimli bir bulut veri tabanı oluşturdu. Bu veri tabanı tüketicinin kendisini ünlü ve sporcu gibi 3D avatarları kapsayan bir sanal gerçeklik dünyasına sokmasını sağlıyor. Bu teknoloji insanların tanışmasına ve iletişim kurmasına, kendi sanal dünyasını oluşturmasına ve kontrol etmesine müsaade ediyor.  Bu sanal gerçeklik platformu kullanıcılarını yaratıcılıklarını göstermek ve normalde tanışma imkanının olmadığı insanlarla etkileşim ve iletişim halinde olmak için teşvik ediyor.

KLM 

Hollanda havayolu şirketi KLM, “Take Off Tips”  isimli interaktif hologram kabinini yaratmak için DDB Unlimited isimli kreatif ajansla partner oldu. Bu kabin yolcuların başka havaalanındaki ülkeden ayrılan kişilerle iletişim kurmasına olanak sağlıyor. Kabin, iki insan arasında daha kişisel bir bağlantı yaratmak için yüz taraması ve hologram projeksiyon teknolojisini kullanıyor.

Sanal bağlantılar, markalar ve perakendecilerin etkileşimi sürdürmek için içeriği kullandığı yollardan sadece biridir. Daha derine inmek için, “Yeni Nesil İçerik Deneyimi Yaratmak” raporunu indirebilirsiniz.

Kaynak:
www.psfk.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin