Sanal gerçeklik ile gezi maceraları
Çeviren: Defne Tütüncü

Marriott Otel ve Samsung’dan gelen sanal gerçeklik posta kartları, seçkin otellerde müşterilere oda içi sanal gerçeklik gezi tecrübeleri sağlıyor.

Artık otellerdeki oda servislerinin görevi, sürekli müşterilerine sadece sandviç siparişi götürmekten çıktı. Buna müşterilere sokak modası giysileri veya ücretsiz plaklar götürmekte eklendi.

Şimdilerde Samsung ve Marriot otel iş birliği ile Newyork ve Londra’da müşterilerin isteğine bağlı olarak sanal gerçeklik posta kartları aracılığı ile müşterilere sanal gerçeklik tecrübesi edinme fırsatı veriyor.

Screenshot_4

Sanal gerçekliği müşteriler oda servisi ya da Marriot cep telefonu aplikasyonu ile sipariş edebiliyor, sipariş ettikten sonra da Samsung Gear sanal gerçeklik başlıklı kulaklığı 24 saatliğine ödünç olarak odalarında teslim alabiliyorlar. Samsung Gear sanal gerçekliği teslim alan konuklar, özel tasarlanan 3 farklı sanal gerçeklik posta kartı arasında seçim yaparak; 3 gezgin tarafından, 360 derece ve 3 boyutlu çekim teknikleri kullanılarak, Framestore’un sanal gerçeklik stüdyolarında film edilen: Şili’deki And Dağlarını, Pekin, Ruanda da dondurma dükkânını gezecek, keşfedecek, ziyaret edebiliyor olacaklar. Seçimlerini yaptıktan sonra ise kullanıcılar sadece başlıklı kulaklığı takıp, kendilerini gezginlerin maceralarına bırakacaklar.

Sanal gerçekliğe seçilmiş Marriot otellerinde ya da Samsun Milk sanal gerçeklik video servisleri aracılığı ile ulaşılabilir. Sanal gerçeklik gezginlere gidecekleri yere varmadan, şehir araştırma konusunda yardımcı olabilir mi? Belki uçuşları sırasında?

Kaynak: www.springwise.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin