Snapchat gerçekten işletmenize uygun mu?


Yazan: Rob Starr

Çeviren: Yağız Erkara

2017 yılının ilk çeyreğindeki düşük büyüme rakamları ve Facebook ve Instagram hikayeleri, bu sert rekabette işletmeler, Snapchat uygulamasını merak ediyorlar. Mobil uygulamaları kullanırken en iyi uygulamaları düşünüyorsanız, Snapchat pazarlama stratejiniz için iyi bir adım olabilir.

Snapchat işletmeniz için iyi mi?

Snapchat’in 1. Çeyrekte 166 milyon kullanıcısı vardı ve uygulama gün geçtikçe büyüyor. Bu kullanıcıların çoğunun 34 yaşın altında olması ve Snapchat hesabı olan 18-34 yaşlarındaki Amerikalıların oranı yüzde 32.9. Bu demek oluyor ki, hayal kırıklığı yaşayan birinci çeyrek sayıların ardından bile sağlam olan yerleşmiş pazarlar hala var.

Çeviri yaparsak. Burada, kimi etkilemek istediğini zaten biliyorsan ve yukarıda adı geçen kategoriye girdiğinde pazarlamak için kullanabileceğiniz birkaç özellik var. İşletmenizden alınan kuponlar, hediyeler ve ilginç videolar, iyi tanımlanmış pazar segmentlerine kişisel dokunuş sunarken, Snapchat’de üniversite öğrencileri de dahil olmak üzere birkaç tane segment var.

Snapchat Hikayeleri hayal kırıkığı yaratan sayıları tek başına telafi etmek için yeterli. Markanızın öyküsünü anlatmak için bir dizi resim ve video yayınlamak için çıkartmalar ve metin başlıkları kullanabilirisiniz. Elbette rakip Instagram’ın “Hikayeler” kısmı da mevcut.

Son söz olarak

Her şey için bir yer ve her şeyin bir yeri vardır. Snapchat, Facebook ve Instagram’da olduğu gibi pazarlama ağınızı yayamazsınız. Fakat bununla birlikte, yaratıcı fikirlerle, sosyal medyayı ve canlı etkinlikleri kullanarak, uygulamayı bütünleşik bir pazarlama kampanyasının bir parçası olarak kullanabilirsiniz.

 

Kaynak: https://smallbiztrends.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin