Snapchat’in yeni güncellemesi: Snap Map Explore


Yazan: Büşra Köroğlu

Bir teknoloji firması olan Snapchat, arkadaşlarınızın neler yaptığını kolayca keşfetmenize olanak tanıyan Snap Map’e, “Map Explore” özelliğini ekledi. Bu yeni güncelleme, Snap Map Explore ile arkadaşlarınızın etkinliklerine ilişkin güncellemelere ulaşabilecek, onların sizden habersiz nerelere gittiğini kolayca öğrenebileceksiniz.

Gezmeden gezdiren tur rehberi

Bir tur rehberi olarak gösterilen Map Explore, artık harita üzerinde kendi gezinmeniz gerekmeden neler olduğunu bilmenizi sağlayan bir bildirim servisi olarak tanımlanıyor. Bu özellikle beraber kullanıcılar, hesabında ekli olan insanların yaptığı paylaşımları, yer bildirimleri üzerinden görebilecek. Arkadaşlarınızın; denize, plaja veya günlük rutinin dışında herhangi bir yere yaptığı seyahatleri rahatlıkla takip edebileceksiniz. Snap Map’te konumunu paylaşan Snapchat kullanıcılarının hikayesinde yeni bir ‘Geofiltre’ belirecek ve telefonunuza bununla ilgili bildirim gelecek.

Snapchat’in yeni güncellenen özelliğiyle daha sosyal bir ağ olacağı bildirilirken, sadece fotoğraf ve video paylaşma uygulaması olmasının yanı sıra, bu bilinen özelliklerinin daha da ötesine taşınacağı söyleniyor. Bu güncelleme sayesinde, yakınınızda önemli bir olay meydana gelmesi halinde, bununla ilgili gelişmeleri Map Explore özelliği üzerinden takip etmeniz son derece mümkün.

Bunlara ek olarak Snapchat, kullanıcı başına -belirli bir anda- yalnızca bir durum güncellemesinin yapılabildiğini ve  bunların 24 saate kadar görüntülenebilir olduğunu belirterek, kullanıcıların Snapchat uygulamasını yaklaşık sekiz saat içinde açmamış olması durumunda, oluşturdukları konumun Snap Map’ten kaybolacağını söylüyor. Mevcut konumu paylaşma ayarlarınız, “keşfet” kısmına da uygulanıyor. Böylece, konumuzu Snap Map üzerinden istediğiniz zamanda kimin görebileceğini güncelleyebilirsiniz. Eğer bu özelliği kullanmak istemezseniz, Snapchat’in ayarlar kısmına giderek hayalet modunu etkinleştirmeniz yeterli.

Doğal afetleri takip edin

Geçen yıl Kaliforniya’da yaşanan Hurricane Harvey ya da Skirball Fire gibi doğal afetlerin görüntülerine yardımcı olan Snap Map özelliği, Snapchat’in sosyal ekonomisinin büyük bir parçası haline gelmiş durumda. Bu sebeple Snapchat’in, kullanıcıların çok fazla ilgisini çeken Snap Map’in sunduğu hizmeti, daha da genişletmek istediğini söyleyebiliriz. Snap Map’in bu yeni güncellemesi, önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm dünyada kullanıma sunulacak.

Kaynaklar:

www.snap.com

www.adweek.com

www.refinery29.com

www.dailymail.co.uk

thenextweb.com

www.engadget.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin