Snapchat’in dans eden sosislisi Cadılar Bayramı için Amazon’da satışta


Yazan: Sanbey Yücel

Çıktığı ilk günden bu yana farklı, yaratıcı ve sürekli kendini geliştiren yapısıyla tüm dünyada, özellikle gençler arasında sıkça kullanılan sosyal medya mecralarından olan Snapchat, sıra dışı yeniliklerine bir yenisini ekledi. Filtre olarak tasarlanan ve uygulamada bulunan dans eden sosisli sandviç kostümünü tasarlayarak satışa sundu.

Esasında bir yıl kadar önce de dünyadaki ilk lisanslı sosyal medya piyasa ürününü de yine Snapchat satışa sürdü ve satışları hala devam ediyor. “Spectacles” isimli gözlüklerle, kullanıcılara görüş açılarıyla neredeyse aynı açıyla tek tuş ile 10-20-30 saniyelik video çekme imkânı veriyor. Farklı renkleriyle de hitap ettiği genç kesim için bir moda akımı yarattığı söylenebilir. Eğer bu gözlüklerle alakalı daha detaylı bilgi edinmek isterseniz, daha önce sitemizde yapılan habere göz atmanızı öneririm.

Bu yılın ilk döneminde ortaya çıkan ve tüm dünyada gördüğü ilgiyle fenomen olan sosisli sandviç filtresi şimdi de Snapchat ekranlarından çıkıp gerçek hayatta karşımıza çıkabilir. Amazon üzerinden 80 USD karşılığında Cadılar Bayramı için sınırlı sayıda satışa sunulan bu ürün polyester olup sosisli şeklinde tunik ve pantolonuyla birlikte iki parça olarak üretildi. Bu enteresan kostümü tercih edenler elbette kullanışlı kafa ve el kostüm dizaynı ile rahat bir şekilde normal hareket etmeye devam edecekler. Ürün 1.94 santimetre’den kısa ve 14 yaşından büyükler için uygun olarak tasarlandı.

Snap INC. Satış sayfasında ürünü söyle tanımladı;

“Dans eden sosisli sandviç kostümüyle eğlenin, arkadaşlarınızı etkileyin ve en çılgın rüyalarınızı gerçekleştirin. Düzleştirilmiş karton piknik masası gibi bir yer dâhil, her türlü dans pistinde mükemmeldir. Dünyanın ilk gerçekleştirilmiş süper yıldız filtresi ile artık herkesin sevdiği sosisli sandviç gibi giyinebilir ve en iyileriyle dans savaşlarınızı yapabilirsiniz.”

Peki, dans eden sosisli nerede?

Yarattığı etkiyle aplikasyonun en popüler filtresinden olan dans eden sosisli sandviç filtresi Snapchat dışında da kullanıcıları etkilemesiyle aplikasyonun kullanımı için de büyük bir teşvik rolü üstlendi. Fakat kullanıcılar için kötü haber eylül ayında filtrenin silinmesiyle geldi. Snapchat’in filtreyi silme sebebi kullanıcılara farklı deneyimler yaşatmak istemesi olsa da filtrenin geri geleceğini düşünüyoruz.

KAYNAKLAR

https://www.amazon.com

http://www.ibtimes.com

http://mashable.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin