Sohbeti kesmeyi amaçlayan Slack`e rakip: Leverice


Yazan: Lisa Magloff

Çeviren: Ekin Solak

Leverice işbirliği platformu, kullanıcıların maruz kaldıkları arka planda konuşma miktarını azaltmalarına olanak tanır.

Uzak ve ofis içi çalışanları birbirine bağlama sorununu çözmek için daha fazla işyeri, işbirlikçi platformları benimserken yeni bir sorun ortaya çıktı: her zaman açık, aşırı bilgi yüklemesi. Aslında, birçok işbirliği platformu, bir yandan işi organize ederek, diğer yandan üretkenliği besleyerek zamandan tasarruf sağlar. Leverice adlı yepyeni bir işbirliği platformu, insanların gerçek hayatta iletişim kurma şekline göre oluşturulmuş bir sistemle bunu değiştirmeyi umuyor.

Çoğu işbirliği aracı eşzamanlı iletişim etrafında tasarlanırken, Leverice bunun yerine eşzamansız iletişim için tasarlanmıştır ve kullanıcıların kendi hızlarında iletişim kurmasına olanak tanır. Platform bunu, kullanıcıların sohbet içeriğini iç içe alt kanallar olarak düzenlemesine izin vererek yapar. Bu nedenle, her takımın sürekli konuşmasına maruz kalmak yerine, kullanıcılar bilgi akışını organize etmekten sorumludur.

Bu, Slack gibi araçların şu anda düzenlenme biçiminden çok farklı görünmese de, Leverice COO’su Daniel Velton, diğer araçlardaki yapılandırmanın, “her kullanıcının kendi özel arayüzüne küçük bir yapı eklemesi, tüm ekibin iletişim kurma şeklini etkileyen ve geliştiren yapı.” Leverice, aksine, aynı yapıyı tüm takıma uygular. Yani ekipteki bir kişi hiper organize olduğu sürece tüm ekip organize olur.

Velton, Leverice’in önemli bir varlık olarak izin verdiği derinliği açıklamaya devam ediyor. “Elbette, Leverice’de ‘6 şeritli otobanlar’ inşa edebilirsiniz. Ama biz aynı zamanda yapılandırılmış bir ‘kır yolları’ ağı da kurabileceğiniz tek haberciyiz. Daha çok ‘yer’ ama her ‘yer’ o kadar dar ve güncel ki, üzerinde çalışmak daha kolay yönetilebilir, hızlı ve keyifli hale geliyor ve bu, önemli bilgi çekirdeklerini kaçırma korkusu olmadan kendi hızınızda yapabileceğiniz bir şey. Otobanda.”

Piyasadaki çok sayıda iletişim aracı bazen bunaltıcı gelebilir, bu nedenle mevcut çözümlerin sunduğundan daha fazla yapı ve organizasyon arayan ekiplere odaklanan bir araç bulmak belki de şaşırtıcı değildir. Zoom toplantılarını optimize eden bir uygulama ve çeşitliliği teşvik eden bir katılım platformu da dahil olmak üzere mevcut platformları iyileştirmeyi amaçlayan araçların sayısında da bir artış görüyoruz.

Dünyanın başka bir işbirliği aracına ihtiyacı varmış gibi görünmese de, çoğu kişi mevcut seçeneklerin kanalların ve alt kanalların yapılandırılmasında gerçekten yeterli derinliğe izin vermediğini düşünüyor. Ayrıca, elbette, ekiplerinizde neler olup bittiğine ayak uydurmanın bazen işin kendisinden daha fazla zaman aldığını hissedebileceğiniz aşırı işbirliği sorunu var. Leverice ayrıca en acil iletişimleri vurgulamak için yapay zeka destekli önceliklendirme, işbirliğine dayalı bir beyaz tahta, Jira entegrasyonu ve yeni alt kanallar oluşturulduğunda otomatik uyarılar gibi özellikler eklemeyi planlıyor. Platformun yalnızca Şubat 2021’de resmi olarak piyasaya sürüldüğü göz önüne alındığında, önümüzdeki aylarda hakkında çok daha fazla şey duyabiliriz.

 

Kaynak: https://www.springwise.com/innovation/work-lifestyle/leverice-team-messenger-platform-slack-alternative

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin