Sosyal medyayı tek bir yerden yönetmenizi sağlayacak 8 araç


Yazan: Ann Smarty

Çeviren: Canberk Kurşunluoğlu

Sosyal medya içerik akışlarını daha verimli bir şekilde görüntülemeyi mi istiyorsunuz? Bu yazıda, sosyal medya akışlarınızı birbirine bağlayamayı sağlayan araçlar listelenmekte.

Sosyal ağları hem kişisel hem de mesleki amaçlarla kullanan pek çok insanla (ve muhtemelen bir markanın sorumlusu olan veya pazarlamacı olan ve yazıyı okuyanlar olarak) sosyal medyada daha üretken olmak bir günümüzde zorunluluk.

Karışıklık, sosyal medyayı görmezden gelmek için bir neden değildir. Bu günlerde sosyal medya pazarlaması artık sadece “eğlenceli” şeyler için değil.

Çoğu e-ticaret sitesi, satışların, özellikle de tatil satışlarının başarılı bir kaynağı olarak sosyal medya kullanır! M-Connect Media, geçen sene e-ticaret sitelerinin Black Friday ve Şükran Günü üzerinden doğrudan sosyal medya kanallarından 74,6 milyon dolar değerinde satın aldığını belirtti.

Sosyal medya büyük bir kanal ve hiç kimse onu ihmal etmeyi göze alamaz!

Yıllar boyunca, sosyal medyayı çalıştırmanın en kolay yolunun onu mümkün olduğunca birleştirmek olduğunu keşfettim. Tüm yayınlarınızı aynı yerde tutarak onları daha iyi izleyebilirsiniz. Yalnızca bu değil, hangisinin en aktif olduğunu görebilir ve sosyal stratejinizi buna göre değiştirebilirsiniz.

Şahsen bir düzine Facebook sayfası ve en az beş Twitter hesabı yönetiyorum (bir tanesi kişisel, diğeri de benim çalıştığım her markayı temsil ediyor). Sahip olduğum her küçük proje ile ilgili ayrı bir Facebook sayfası var.

Tüm feed’leri sosyal bir gösterge tablosuna koydum, böylece hepsine aynı miktarda enerji ayırdım. Bunu yaparak, toplumsal katılımın tam bir resmini edinebiliyorum ve böylece etkileşimde bulunma, faaliyet eksikliğini teşhis etme ve insanlara daha verimli bir şekilde bağlanabilme imkânı buluyorum.

İşte size, çoklu ağlarda feed’lerinizi birleştiren 8 araç listesi.

Hootsuite

hootsuite

Muhtemelen bunu duymuşsunuzdur ve bunu daha önce kullanmışsınızdır, ancak saf marka gücü ve itibarı ile herhangi bir listeye zaten aittir. Birden fazla özet akışını ayarlayabilir ve tüm hesaplarınızı tek bir yerde kontrol edebilirsiniz.

Ücretli bir hesap, ek özelliklere (diğer üçüncü taraf site bağlantıları gibi) ve analizlere uygulanacak krediler verir. Aslında, web seminerleri yoluyla öğreneceğiniz pek çok araç var.

 

byndBynd

IOS ve Android’de, birden çok yayını senkronize etmenizi ve bunları tek bir yerde kullanmanızı sağlayan bir uygulamadır.

Tüm farklı akışlarınıza bağlanan merkezi bir gösterge tablosu oluşturur. Daha sonra bildirimlerinizi ve güncellemelerinizi telefonunuzdan tek bir yerden alırsınız. Kullanımı kolay, kullanışlı ve mobildir.

 

Cyfe

cyfe

Cyfe, karşılaştığım en iyi araçlardan biri ve şok edici derecede birçok kişi tarafından bilinmemekte. Çevrimiçi işinizin her yönünü kontrol etmek için özelleştirilmiş widget’lar oluşturmanıza izin veren, tek bir işletme panosunda hepsi bir arada bulunan tablolar sunar.

Tüm hesaplarınızı izleyen, sosyal izleme özet akışlarından analitik izleyicilerinden, müşteri hizmetleri denetimlerine kadar her şeyi tek bir yerden yapabilirsiniz. Hepsi yaklaşık ayda 19 dolar.

 

Sprout Social

Hootsuite gibi Sprout Social, her ağda çoklu profilleri senkronize etmenize olanak tanıyan çok iyi bilinen bir sosyal medya gösterge tablosu ve hesap monitörü. sproutsocialAslında Sprout Social’u Hootsuite’ye tercih ediyorum çünkü bağlantılı hesaplar geniş bir yelpazeye sahiptir ve fiyatlandırma yapısı karmaşık ve sinir bozucu değil.

Öte yandan, daha büyük bir markanın bir parçası olarak şimdiye kadar yalnızca ekip hesaplarında kullandım. Büyük şirketler için harika, küçük işetmeler için pek uygun değil.

 

Sobees

sobeesBasit, ücretsiz ve kullanımı kolay bir şey ister misiniz? Sobees sınırlı işlevsellik içeren, ancak sana ne işe yaradığı gösteren tablolar sunan bir sosyal medya aracı. Sobees, posta göndermenizi, izlemenizi, bildirim almanızı ve tüm hesapları izleyebilmenizi sağlayan bir sosyal medya gösterge tablosu oluşturur.

Sobees ile ilgili tek tuhaf şey, bu listede yer alan diğer araçların çoğundan farkı tarayıcı veya uygulama tabanlı olması. Bunun yerine, programı oldukça eski bir okul aracı haline getiren programı masaüstünüze kurarsınız. Ayrıca sadece üç ağı kapsar: Facebook, Twitter ve LinkedIn. Ancak her birinde birden fazla profil kullanabilirsiniz.

 

scruddle

Scruddle

Facebook, Twitter, Tumblr, e-posta ve haber akışları. Bunlar, dörtü tek bir alana birleştiren yeni bir tür sosyal yayın ağı olan Scruddle’ın kapsadığı dört noktalar. Önemli olan, toplumsal haberleri almak ve bunları tek bir yerde gelen kutusunda çalıştırmaktır.

Ücretsiz bir sürümü veya yalnızca aylık 4 dolar vererek kullanabileceğiniz bir sürümü var. Bu birinci sınıf hizmet, başka bir aracı kullanmak istemiyorsanız yararlı olan mesajları planlamanızı veya manuel olarak bunu yapmanızı sağlar.

 

Jyst

jyst

 

Gerçek zamanlı ön izleme, kombine yayınlar ve hızlı yayınlama, Jigs sosyal platformu ile sunulan bazı özellikler bunlar.

Bu, bu listede yer alan tüm araçların en basiti. Facebook ve Twitter için çalışıyor, her ikisini birden kullanmayı kolaylaştırıyor ve ikisi arasında geçiş yapıyor.

 

Social Feed687474703a2f2f686162726173746f726167652e6f72672f66696c65732f3238362f3835652f3033652f32383638356530336566326234626463386637646135353162333339343236652e706e67

Sosyal yayınlarınızı tarayıcınızla daha fazla bütünleştirmek mi istiyorsunuz? Bu eklenti uygulaması, bunu yapmanıza olanak tanıyan yararlı bir JavaScript eklentisi. Twitter, Instagram, Google Plus ve Facebook ile çalışır.

Bu eklenti, özellikle marka sayfalarını ve özellikle de bahsedilen yayınları takip etmek istiyorsanız mükemmel bir sonuç.

 

Kaynak: https://searchenginewatch.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin