Talep etmeniz gereken 7 yerel şirket listeleme sitesi


Yazan: Jenny Klimisch

Çeviren: Gökçe Türkmen

Çevrimiçi işletme listelerini güncellemek veya oluşturmak için zaman bulmak bazen zor olabilir. Ancak, girişinizi talep ettiğinizde, bu sitelerde işletmeniz hakkında hangi bilgilerin ve resimlerin görüntüleneceğini kontrol edebilirsiniz; bu ilerlemeniz için kesinlikle çaba harcamaya değer bir yöntem.

Çoğu durumda, zaten bir girişiniz olabilir, bu nedenle yalnızca işletmeniz için sayfayı talep etmek gerekir. Güncelleme ve hak talebinde bulunma arasındaki fark nedir? Güncelleme, bir hesap oluşturduğunuz ve sayfaya yeni bilgi eklemeniz gerektiği anlamına gelir. Hak talebinde bulunmanız, işletmeniz için bir sayfanın mevcut olduğu anlamına gelir, ancak onu oluşturmamış veya kurmamış olabilirsiniz. Bu durumda, herhangi bir bilgiyi değiştirmeden önce işletmenizi kanıtlamanız gerekir.

İşletmenizin listelenebileceği birkaç site var, bu yüzden en iyisini nasıl seçersiniz? Çok Kolay! İşte talep etmeniz ve güncellemeniz gereken en iyi 7 işletme giriş sitesi:

1. Google My Business

Google My Business, sizi müşterilerinizle direkt bağlamayı ve aramalarda, haritalarda, Google +’da sizi arayan insanları bulmanızı sağlar.
İşletme girişinizi nasıl talep eder veya düzenlersiniz:  Sayfadaki herhangi bir yerden “Google” sayfasını açın, Google hesabınızda oturum açın ve işletme bilgilerinizi Google’a ekleme adımlarını izleyin.

2. Facebook for Business

Facebook’a göre bu sistem şirketiniz ve işleriniz için önemli olan herkese ulaşmanızı sağlar.

İşletme girişi için hak talebinde bulunma veya düzenleme yapma: Facebook Business adresinden kendi şirket hesabınızla kaydolarak tüm işlerinizi otomatik olarak bağlayabilirsiniz.

3. Yelp for Business

Yelp’e göre, “Milyonlarca insan, büyük yerel işletmeler bulmak için her ay Yelp’i ziyaret ediyor. Onlara işinizi özgürce bulmalarına yardım edin! ”

İşletme girişinizi nasıl talep eder veya düzenlersiniz: İşletmenizi aramak için biz.yelp.com ‘a tıklayın. Bir Hak Talebi düğmesi veya Zaten İddia Edilen bağlantı. Gördüğünüz seçeneğe  tıklayın ve oturum açın ya da düzenlemek için bir hesap oluşturun.

4. Yellow Pages

YellowPages’e göre, “sadece çevrimiçi olmanızı sağlamaz, aynı zamanda bulmanıza, yol açmanıza ve erişiminizi genişletmenize yardımcı olabilirler.”
İşletme girişinizi talep etmek ve düzenlemek: İşletme bilgilerinizi güncellemek için m1.adsolutions.yp.com tıklayın ve ardından “Giriş ücretinizi al” ı tıklayın.

5. Yahoo for Business

Yahoo’ya göre, “derecelendirmeler, incelemeler, haritalar, etkinlikler ve daha fazlasıyla tamamlanmış kapsamlı bir iş rehberi” görevi görüyorlar.
İşletme girişi için hak talebinde bulunma veya düzenleme yapma: Bu sayfayı aşağıya kaydırarak “Ücretsiz Yerel Temel Listeleme Yap” seçeneğine gelerek  ve ardından “Kaydol” düğmesine tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ardından, adres, telefon numarası ve URL gibi işletme iletişim bilgilerinizi güncelleyin. Bu hizmet için ödeme yapmanız gerekmez.

6. Bing Places for Business

Bing, yerel işletme sahiplerinin işletmeleriyle bir liste oluşturmaların sağlayan sistemdir.

İşletme girişi için hak talebinde bulunma ya da düzenleme yapma: Şansınıza, Bing zaten elinde belli listeleri bulundurmakta. www.bingplaces.com tıklayın ve devam edin.

7. Foursquare for Business

50 milyondan fazla insan büyük işletmeler keşfetmek ve onları sevdikleriyle paylaşmak için Foursquare kullanıyor. Yaklaşık 2 milyon kişiye daha rahatlıkla ulaşmanız, işlerinizi büyütmeniz ve konuşmaya katılmanız için bu sistem oldukça önemli.

 

Kaynakça: http://www.verticalresponse.com/blog/

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin