Telefon sinyalini arttıracak ipuçları


Yazan: Nash Riggins

Çeviren: Ezgi Karaduman

Her yıl mobil bağlantı çok daha önemli bir hale gelmektedir. ABD yetişinkinleri yüzeysel olarak yarısı bile artık sabit hat kullanmıyorlar. Bunun yerine kendi akıllı telefonlarına güveniyorlar.

Tek bir sorun : güvenilirlik.

En dinamik akıllı telefonlar bile sinyalin azaldığı durumlarda sizi aniden yarı yolda bırakabilir. Bu durumlarda tabi ki de sinyal güçlendirici alabilirsiniz. Ama kendi telefonunuzun birkaç ayarıyla oynayarak da cep telefonunuzun sinyallerini arttırabilirsiniz.

Toplantıda, iş yemeğinde yada boş anınızda zayıf sinyal sorunuyla karşılamanızı engelleyecek birkaç ipucu:

  • Camları Açın

Çok saçma gelebilir fakat oldukça etkili bir yöntem. Kalın duvarlardan geçmeyen sinyalleri cam açarak odanıza alabilir, telefonda yarım bıraktığınız işe devam edebilirsiniz.

 

  • Diğer Cihazları Kapatma

Tabletler, dizüstü bilgisayarlar gibi Wifi ye bağlı cihazlar dışında televizyon, microdalga fırınlar bile mobil cihazınızı etkileyebilir. Devre dışı bırakmak yararınıza olacaktır.

 

  • Telefonunuzu Düz Tutun

İster inanın ister inanmayın, telefonunuzu tutuş yönünüz sinyal alımını büyük ölçüde etkileyebilir. Onları artık görmesek de telefonlarımızda antenler hala var. Görünmeyen radyoaktif olan bu antenler sinyal alımındaki en önemli etkenlerden. Eğer telefonunuzu dik tutarsanız farkı göreceksiniz.

 

  • Wifi

Mobil sinyal arttırmak için en iyi yollardan biri ve en zahmetsiz kurtarıcınız. Mümkün olan heryerde wifi kullanırsanız azalan sinyali büyük ölçüde arttırırsınız.

 

  • Booster Kullanın

Wifi aramak seçenekleriniz arasında yoksa sinyal güçlendiriciler bu durumda devreye girebilir. Bu cihazlar mevcut sinyalleri arttırmaya güçlendirmeye yöneliktir. Sizin var olan sinyalinizi biir veya iki bar arttıracaktır. Ve her bütçeye uygun cihazda bulmanız ayrı bir kolaylık.

 

Peki Ya Hareket Halindeyseniz?

Araba sürerken kapatacağınız mikrodalga fırın veya açacağınız cam işinize yaramayacaktır. Peki bu durumda ne yapmanız gerek? Sizin için hala ipuçlarımız var …

 

  • Telefonunuz Şarjda Olsun

Cep telefonunu sarja takmak pil ömrü için bağlantılı olması dışında başka marifetleride yok değil. Seyir halindeyseniz eğer ve telefon sinyalinde azalma varsa araç sarjına takın ve farkı görün.

  • Size En Yakın Baz İstasyonunu Bulun

iOS ve Android’de mevcut uygulamalar içerisinde ki ayarlardan size en yakın baz istasyonun bulup sinyalinizi arttırabilirsiniz.

  • Araç Boosterı Alın

Bunların hepsiyle mücadelen sıkılıp yoruldaysanız, araç için sinyal güçlendirici alıp bütün bu sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

www.smallbiztrends.com

 

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin