Tüketicilerin Apple Watch almamalarının 2 ana nedeni

Bir araştırma şirketi olan, Wristly’nin yaptığı araştırmanın son buluşuna göre, Apple Watch başarısız olmadı, fakat daha çok yeni.

Araştırma şirketi’nin yaptığı ankette, Apple Watch sahipleri ile Apple Watch satın almayanlar arasındaki konuşmalar ve neden Apple Watch almayı reddettikleri araştırıldı.

Yüzde 34’lük cevap ile kullanıcılar ürünü fiyatı yüzünden almayı reddettiklerini belirtti. Bu yüzde ile ürün çok yeni olduğu için ürünü almayı reddedenlerin sayısı aynı, ama bu grup ikiye ayrılıyor; yüzde 21’i pozitif yaklaşırken, ürünün gelecek versiyonunu beklediklerini söylüyorlar. Bu sırada yüzde 13’lük grup ise ilk jenerasyon ürünleri almak istemediklerini belirtiyorlar. Bazı şikayetlere göre, saatin işlevsiz olduğunu söyleyenler yüzde 17’lik bir kesimde mevcut.

the-2-main-reasons-people-arent-buying-the-apple-watch

Bu sonuçlar, sosyal dinamiklerin etkileşimleri yüzdenden sapmalara uğramaktadır. Yine de bu öneriler Apple Watch’un Iphone’un yolunu izleyebileceğini gösteriyor bizlere.

Kaynak:http://www.businessinsider.com/apple-watch-owner-survey-cites-price-novelty-as-barriers-2015-11

Written by Edi Derofe

İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünden 2016'da mezun oldum. Lise yıllarından beri dijitale ve içerik üretimine yatkın biriyim. Üniversiteden mezun olmamla birlikte Optimum Media Directions’da programatik medya sorumlusu olarak kariyerime başladım. Şimdi ise Dentsu Aegis Network altındaki Amnet’te programatik trader olarak iş hayatıma devam ediyorum. Bu dönemde McDonalds, THY, BSH Group, Ferrero, Citroen, Honda, Nissan, Henkel, Hasbro, Mattel, Estee Lauder Company, İş Bankası, Pınar, Eczacıbaşı, H&M, Lenovo, HP ve daha onlarca önemli yerel ve global markanın dijital stratejilerini oluşturup, kampanyalarını yönettim.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir