Ücretsiz WiFi kullamının işletmelere faydaları


Yazan: Tess Terziyan

Google, mobil dostu web sitelerini için arama motoru algoritmalarını güncelliyor. Bugün, insanlar hareket halindeyken bile internet kullanabiliyor ve mobil verileri açık olmasına rağmen WiFi noktalarına erişmek istiyorlar. Bugün işyerleri, müşterilerine ücretsiz WiFi hizmetiniz var mı sorusundan sordurmadan bu hizmeti sunmak için çaba harcıyor. Eğer fiziksel bir iş alanınız varsa, müşterilerinize ücretsiz WiFi sunmanız size bir dizi avantajlar sağlayabilir;

1. WiFi Sorunsalı

Ücretsiz WiFi sunmanın avantajlarından biri tesisinizde müşteriye daha fazla zaman harcatmaktır. Müşterileriniz internetteki işlerini hallettikten sonra da orada oturacak ve size para kazandıracaktır. Bu hizmet sayesinde müşteriler işletmenize daha uzun süre bağlı kalabilir. Müşterilerin %60’ı kendi çemberinde kalıp, sadece WiFi’ dan yararlanırken %50’lik bir kesim ise WiFi kullanımın dışında tesisi de kullanıp harcama yapıyor(Kahve dükkanları, yemek yerleri gibi…)

2. Yeni Müşteriler Çeker

WiFi; restoranlar, kafeler ,barlar vb işletmelere yeni müşteriler çekmek için zemin hazırlar. Bir kafe ya da bir restoranda tek başına oturan oldukça garip karşılanırken yapılan bir ankete göre , halkın %53’ü WiFi varsa restoran ve kafelerde yalnız oturmaktan mutlu olduklarını belirtti. Ücretsiz WiFi erişimi olduktan sonra tek başına otursalar dahi sanal ortamda sosyal çevresi ile iletişim halinde olmaktan mutlu olduklarını da eklediler.

3. Geliştirilmiş Arama Motoru Sıralaması

Google, 5 Eylül 2014 tarihinde, Web site bağlantıları için “Arama Kutusu” özelliğini başlattı. Bu yeni uygulama kullanıcıların site arama sayfasındaki arama kutusunda aradıklarını daha kolay bulmasını amaçlıyor. Web internet ortamı için yapılan her türlü aramalarda sitelere bağlantı veren Arama Kutusu, kullanıcılara aramalarını kolayca yapma imkanı sağlarken, Google’a da arama filitreleri için veri sağlıyor. Chrome tarayıcınızda herhangi bir kelimeyi ararken, aradığınız kelimelerin önem sırasına göre özel filitreleme yaparak, daha doğru sonuçlar üretiyor. Google bu uygulamasıyla sadece mobil dostu web sitelerine yardım etmekle kalmıyor, geliştirilmiş arama motoru statüsünü de koruyor.

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin