Üçüncü Çeyreğin Galibi Samsung Oldu
Çeviren: Irmak Şahinoğlu

International Data Corporation (IDC) tarafından açıklanan akıllı telefon satışları verilerine göre, 2015’in üçüncü çeyreğinde Samsung’un akıllı telefon sevkinin Apple ve Huawei’nin toplamından daha çok olduğu belirlendi.

IDC’nin paylaştığı tabloya bakıldığında, 84.5 milyonla ilk sırada yer alan Samsung’u 48 milyonla Apple ve 26.5 milyonla Huawei takip ediyor. Bu veriler ise Samsung’un Apple ve Huawei’nin toplamından bile daha fazla akıllı telefon sattığını gösteriyor.

Geçen yılki oranlara kıyasla bu yıl Apple’ın akıllı telefon satışında %22.2, Samsung’un ise %6.1 artış sağladığı, yani Apple’ın kendi içinde Samsung’a kıyasla satışlarını daha fazla arttırdığı gözlemleniyor. Özellikle iPhone’un son serileri olan 6S ve 6S Plus’ın tanıtıldığı haftada 12 milyon sipariş almasının da bu büyümede önemli bir etkisi olduğu söylenebilir. Fakat Samsung’un yeni cihazları Galaxy S6 edge ve Note 5 ise Samsung’un liderliği devam ettirmesinde yardımcı oluyor.

Ayrıca paylaşılan rakamlar 2014’ün üçüncü çeyreğinde 332.6 milyon olan akıllı telefon satışlarının, 2015’in üçüncü çeyreğinde %6.8 büyüme sağlayarak 355.2 milyona ulaştığını da gösteriyor.

 

Samsung Veri

Kaynak: www.idc.com

 

 

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin