Upwork, kolay işe alım ve çalışma için yeni yapay zeka inovasyonları ve çözümlerini başlattıYazar: Michael Guta
Çeviren: Pelinsu Yüce

Upwork, şirketlerin ve serbest çalışanların işe alım ve çalışma şeklini dönüştürmeyi amaçlayan yeni bir set araç ve ortaklığı duyurdu. Bu duyuru, Yarı Yıllık Ürün Sergisi olan Upwork Güncellemeleri: İlkbahar 2024’ün ilk baskısı sırasında yapıldı. Bu İlkbahar güncellemesinin en dikkat çekici özelliği Upwork tarafından geliştirilen yeni yapay zeka olan Uma. Gelişmiş dil modelleri üzerine inşa edilen ve Upwork platformundaki verilerle güçlendirilen Uma, işe alım ve işbirliği süreçlerini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır ve işletmelere ve serbest çalışanlara birbirlerini bulmaları ve daha iyi iş sonuçları elde etmelerine yardımcı olur. Uma tarafından desteklenen yeni özellikler arasında beta sürümünde mevcut olan En İyi Eşleşme bilgileri yer alıyor. Bu araç, işletmelere en uygun adayları projeleri için hızlı bir şekilde belirlemelerine yardımcı olarak en iyi teklifler, müşteri değerlendirmeleri ve iş gereksinimleri ile uyum gibi bilgiler sunuyor.

Uma ayrıca İş İlanı Oluşturucu, Teklif İpuçları ve Upwork Sohbet Pro gibi mevcut araçları da geliştiriyor. Bu yapay zeka destekli özellikler, müşterilere serbest çalışanları daha etkili bir şekilde işe almalarında ve serbest çalışanların daha fazla proje bulmalarına ve daha verimli çalışmalarına yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Uma, Upwork’teki hem müşterilere hem de serbest çalışanlara konuşma yardımcısı olarak hareket eder. Şu anda Upwork ana sayfasında kullanıma sunulan Uma, platformdaki kullanıcı deneyimleri boyunca sürekli ve akıllı bir ortak haline gelmek üzere tasarlanmıştır.

Upwork ayrıca serbest çalışanların öne çıkmasına, iş bulmasına ve olağanüstü işler sunmasına yardımcı olacak yeni kaynaklar tanıttı: Serbest Çalışan Plus, serbest çalışanlar için Upwork’ün abonelik hizmeti artık Uma tarafından desteklenen Upwork Sohbet Pro’ya özel erişim içerir, bu da profesyonellerin verimliliklerini ve iş büyümelerini artırmalarına yardımcı olur. Güçlendirilmiş Profil, serbest çalışanların görünürlüğünü artırarak, sevdikleri işlerde çalışma fırsatları sunar. Şu anda beta sürümünde olan Portföy, serbest çalışanların profil sayfalarında işlerini etkili bir şekilde sergilemenin gelişmiş bir yolunu sağlar. Upwork Akademisi aracılığıyla sunulan Upwork Koçluk Hizmetleri, serbest çalışanların potansiyel müşterilere olan çekiciliklerini optimize etmelerine yardımcı olur. GoDaddy, Dropbox, Notion ve iStock by Getty Images gibi önde gelen üçüncü taraf uygulamaları ve hizmetlerle yapılan yeni ortaklıklar, serbest çalışanlara en iyi işlerini üretmeleri için son teknoloji araçlarla donanmalarını sağlar. Şirketler için genişletilmiş erişim uzman serbest çalışanlarla hızlı bir şekilde bağlantı kurarak yeni seçenekler sunulmaktadır. Anlık danışmanlık, işletmelere dakikalar içinde uzman tavsiyesi alarak proje başlatma ve tamamlama sürecini hızlandırır. Upwork Ortak Uzmanlar programı artık GoDaddy, BigCommerce ve Constant Contact’i içerir, belirli teknolojilerde uzmanlaşmış güvenilir serbest çalışanlara doğrudan erişim sağlar.

https://smallbiztrends.com/upwork-launches-new-ai-innovations-and-solutions-for-easier-hiring-and-working/

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin