Bu uygulamalar kaçmaz: GhostCodes, Boom, Spinny Phone ve devamı


Yazan: Karissa Bell

Çeviren: Dilara Türkyılmaz

Instagramın yeni logosu ve Google’ın yeni çıkardığı klavye uygulaması gündemin büyük bir kısmını kapladığı için bu hafta yeni çıkan uygulamaları gözden kaçırmış olabilirsiniz.

Bu haftanın yeni uygulamaları listesine Snapchat’te takip etmek isteyeceğiniz kişileri bulmanızı sağlayan ve kameranızdan ürkütücü resimler çekmenizi sağlayan ve son olarak sizin reflekslerinizi test eden yeni bir oyun eklendi.

BOOM

Boom

Boom, bir müzik uygulaması olmakla beraber sizin dinlediğiniz şarkıları 3 boyutlu müzik sistemine ekliyor. Kısacası, uygulama sayesinde müziklerinizi daha kaliteli dinleyebiliyorsunuz. Uygulama ile Iphone’nunuzda yer alan şarkıları uygulamaya atabiliyor ve playlist oluşturma imkânı sağlıyor. 

Öneri: Müzikleri kulaklık ile dinleyeceğiniz zaman uygulamanın ayarlar kısmına girip (kulak içi- veya kulak dışı) seçeneklerini kullanırsanız daha kaliteli müzik dinleyebilirsiniz.

Uygulama 2.99 Dolar ( 5 günlük ücretsiz kullanım hakkı)

COLOR SWITCH

color-switch

Basit, ama bir o kadar bağımlılık yaratan Color Switch oyununda topu deliklerden deliklere değmeden geçirmeye çalışıyorsunuz. Eğer ki halkalara çarparsanız bir sonraki bölüme geçemiyorsunuz.

Öneri: Oyun sadece zamanlama ile alakalı, topları delikten geçirmek konsantrasyon ile alakalı bu yüzden sabırlı olun yoksa kaybedersiniz.

IOS kullanıcılarına ücretsiz.

GHOSTCODES

GhostCodes

GhostCodes uygulaması sizin Snapchat’te takip etmek istediğiniz kişileri sizin için buluyor. İlk olarak bir profil yaratıyorsunuz ve ardından Snapchat’inizde yer alan bilgileri uygulamaya giriyorsunuz. (Kullanıcı adı ve şifrenizi) Kendiniz ile alakalı bilgileri paylaştıktan sonra sizin snapchatte paylaştığınız gönderilere göre sizin takip etmek isteyeceğiniz bir liste karşınıza çıkıyor. GhostCodes uygulaması sizin en çok izlenen fotoğrafınızı veya videonuzu kullanıcılar tarafından oylamaya sunabiliyor ve kategorize edebiliyor. (ilham verici, sağlık, ekonomi..etc)

Öneri: Kendi gerçek profilinizi kullandığınız takdirde etrafınızdaki diğer insanlar sizi kolaylıkla bulabilir.

IOS kullanıcılarına ücretsiz.

GHOST LENS

Ghost%20Lens

Ghost Lens uygulaması sayesinde hayalet görünümlü fotoğraflar çekebiliyorsunuz. İlk olarak istediğiniz fotoğrafı veya videoyu uygulamada açarak üzerinde oynamalar yapıyorsunuz ve ardından tekrar fotoğraf arşivinize kaydedip sosyal medyada paylaşabiliyorsunuz. Uygulamada istediğiniz filtreyi seçme özgürlüğünüz var ve filtreler dışında manuel olarak renk ayarlarını yapabilirsiniz.

Öneri: Videolarınıza da effect yapabilir ve üzerinde oynayabilirsiniz.

IOS kullanıcılarına ücretsiz.

SPINNY PHONE

Spinny%20Phone

Daha önce gündemde olan Bop-It uygulamasını kullandıysanız, Spinny Phone sizi çocukluğunuza geri götürebilir. Uygulamanın talimatlarını dikkatlice izledikten sonra telefonuzu sağa veya sola çevirerek, ekrana dokunarak veya telefonu sallayarak en yüksek puanı yapmaya çalışıyorsunuz. Uygulama, telefon sensörlerinin kullanımını arttırıyor ve sizin hareketlerinizi algılamasını sağlıyor.

Öneri: Aynı Bop-It’deki gibi bir hareketi yapmanız uzun sürüyorsa bölümden yenilmiş sayılıyorsunuz.

IOS kullanıcılarına ücretsiz.

Kaynak: http://mashable.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin