Vimeo Business yeni video pazarlama platformunuz olabilir mi ?


Yazan: Antony Maina

Çeviren: Erim Can Kalkan

Dünyanın önde gelen video paylaşım internet sitesi Vimeo, yakın zamanda yeni başlayan küçük işletmeleri ve acentaları hedef alan, iş odaklı yeni bir abonelik planı açıkladı. Yeni açıklanan paket, profesyonel düzeyde video barındırma, pazarlama ve analitik hizmetler de dahil olmak üzere tamamlayıcı bir set sunuyor.

Uygulama geliştirme ve işbirliği

Vimeo Business paketi hesabınıza, en fazla 10 üyeyi otomatik olarak eklemekte. Platform ayrıca üyelerin kısmi izinleriyle ilgilenirken, hesabı tam yetki ile yönetme seçeneğini de kullanıcılarına sunuyor. Ayrıca Vimeo Business, içeriğinizi en doğru şekilde hayata geçirmeniz için Vimeo’nun en iyi içerik üreticileriyle iletişime geçmenize yardımcı oluyor.

Yönetim

Platform aynı zamanda ürettiğiniz içeriğin kolay yönetilmesini sağlamakta. Sınırsız bant genişliği ve toplam 5 TB’a kadar 4K ultra HD video yükleme olanağı sunmakta. Ürettiğiniz videoları kimlerin görebileceğini kontrol etmek için gizlilik ayarlarını kullanmanız yeterli. Ayrıca yüklediğiniz videoların hangi sitelerde oynatılabileceğini ayarlamak için görünme kodlarını ayarlama şansınız da mevcut.

Pazarlama ve analiz

Vimeo Pro’da olduğu gibi Vimeo Business da video kartı sayesinde sesli arama işlevine ve e-posta aboneliği hizmeti ile hedefli e-posta kampanyaları üretmenize yardımcı olur. Platform izleyicilerin etkileşimini izlemenize olanak sağlar ve bu sayede videolara verilen tepkileri kolayca analiz edebilirisiniz.

Ek özellikler

Vimeo Business’in sunduğu diğer ek özellikler şunları içerir:

Videolarınızın öncesinde, sonrasında veya üzerinde reklam olmaz.

 • Masa üstünde, mobil cihazda, tablette ve TV’de yüksek kalitede oynatma imkanı sağlar.
 • E-posta yakalama ve potansiyel müşteri yaratma imkanı sunar.
 • VIP desteği mevcuttur.
 • Tamamen özelleştirilebilir ve yerleştirilebilir HTML5 oynatıcı desteği vardır.
 • Etki ve süre grafikleri vardır.
 • İsteğe bağlı kaynak dosyası depolama mevcuttur.
 • Tam SEO görünürlük sistemine sahiptir.
 • Google Analitik entegrasyonu vardır.
 • Google Drive, OneDrive ve kutu entegrasyonu gibi özelliklere sahiptir.
 • Bedava video hazırlama dersleri ve eğitmenlerden destek almanızı sağlar.
 • Portföy siteleri barındırır.
 • Üçüncü parti oyuncu desteği mevcuttur.

İş dünyası için Vimeo, YouTube’a karşı

YouTube, dünyanın nüfusunun neredeyse üçte biri kadar yani bir milyardan fazla kullanıcıya sahip ikinci en popüler arama motoru ve YouTube’dan daha fazla kullanıcıya sahip tek platform Google’dır. Google’ın arama sonuçlarında YouTube videolarına destek vermesinin bir sebebi olsa gerek. YouTube işletmeler için özgür bir platformdur. İşletmeler videoları etkili bir reklam aracı olarak kullanarak gelir elde edebilirler, hem de hiç bir bedel ödemeden. Öte yandan Vimeo’nun da kendi avantajları var. Örneğin; platform videodan önce gösterilen reklamlara izin vermediği için videonuzun izlenme oranı artıyor. Aynı zamanda popüler olanı gösteren YouTube ana sayfasının aksine, Vimeo yalnızca yüksek kaliteli videoları desteklemektedir. Destekleyici bir topluluk, özelleştirilebilir bir oynatıcı ve yerleştirme seçenekleri, platformu ticari kullanıcılar için cazip kılmaktadır.

Hangi platformu seçmelisiniz ?

Bu aslında işletme hedeflerinize bağlı olarak değişir. Maksimum erişim için en geniş kitleyi arıyorsanız YouTube aradığınız yerdir. Ancak film yapımcıları ve yaratıcılarının bulunduğu niş bir topluluk hedef kitleniz ise Vimeo Business sizin için daha mantıklı olacaktır.

Kaynak: www.smallbiztrends.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin