Web sitenizi öne çıkan bir satış temsilcisine dönüştürmenin 5 kolay yolu
Yazan: Claire Emerson

Çeviren: Sude Naz Yazıcı

Tanıdığım çoğu serbest çalışan satış yapmaktan nefret eder.

Ben de o gruba kendimi dahil edebilirim.

Reddedilme korkusu, kendini tanıtma konusunda tam bir küçümseme ya da becerilerimize ve yeteneklerimize olan güven eksikliği olsun, sadece satış yapma düşüncesi (özellikle yerinde ve yüz yüze) büyük bir ertelemeye yol açar.

Tabii bu satış yapamayacağımız anlamına gelmiyor. Bu sadece içerik yazımı için müşteri bulmak için biraz yardıma ihtiyacımız olduğu anlamına geliyor .

İyi hazırlanmış bir web sitesindeki yüksek kaliteli içerik, hizmetlerinizi güvenle satmanıza yardımcı olabilir.

Öyleyse, sitenizi işletmeniz için nasıl daha iyi bir satış elemanına dönüştürebileceğinize bir göz atalım.

Web sitenize olduğu gibi 7/24 çalışan gibi davranın

Web sitenizin en iyi yanı, sizin için günün her saati çalışabilmesidir.

Mola vermez, hastalanmaz ve istediğiniz sonuçları almanıza odaklanır.

Ancak, gerçek hayattaki bir çalışanda olduğu gibi, aşağıdakileri yapmazsanız web siteniz en iyi performansı gösteremez:

  • Etkili bir şekilde yönetin (ve mümkün olduğu kadar az).
  • Performans incelemeleri planlayın , böylece ürettiği sonuçları izleyebilir ve ince ayar yapabilirsiniz.
  • Başarısına yatırım yapın.

Bir çalışanın etkinliğini artırmak için zamanınızı ve dikkatinizi verdiğiniz gibi, web siteniz için de aynısını yapmalısınız.

Ve sitenizin mümkün olduğunca çok satış ayağı yapmasını istiyorsanız, sitenizi tam olarak bunu yapacak şekilde ayarlamanız gerekir.

Optimizasyonunuzu kolaylaştıracak tek şey

Optimizasyon, halihazırda sahip olduklarınızı iyileştirmekle ilgilidir .

Ancak sitenizde herhangi bir yükseltme yapmadan önce, bunu kimin için yaptığınızı bilmelisiniz . Tüm satış sürecini basitleştirir.

Kim olduğunuzu bildiğinizde , daha ikna edici metinler hazırlayabilir, daha keyifli bir müşteri deneyimi tasarlayabilir ve ziyaretçileriniz için çok daha yararlı olan odaklanmış içerik oluşturabilirsiniz .

Alıcılarınızın farkındalık aşamalarıyla çalışın

Web sitenizin satış yeteneklerini artırmanın yollarına dalmadan önce, kitlenizin farkındalık aşamalarını değerlendirmek için biraz zaman ayırmanız çok önemlidir .

Çünkü elbette sitenizi ziyaret eden herkes satın almaya hazır olmayacak.

“İçerik üreticileri için zorlu sorun, çeşitli okuyucuların, ne kadar süredir okuduklarına ve teklifinize ne kadar maruz kaldığınıza bağlı olarak farklı farkındalık düzeylerinde olmalarıdır. Ve teklifinize yaklaşma şekliniz, potansiyel müşterinizin hangi aşamada olduğuna bağlı olarak değişecektir.” – Brian Clark

Hepsini karşılamanız gerekmese de, optimizasyona başlamadan önce farkındalık aşamaları hakkında düşünmeniz önemlidir. Bu şekilde, daha stratejik olabilir ve önce neye odaklanacağınız konusunda daha bilinçli kararlar verebilirsiniz.

“Stratejik içerik, hedef kitlenizdeki çok daha fazla insanla bugün bulundukları yerde (bugün olmasını dilediğiniz yerde değil) tanışmanızı sağlayabilir ve bu, sürdürülebilir, sağlıklı bir işletmenin anahtarı olabilir.” – Sonia Simone

Güvenle satış yapmak, açık, öz ve ikna edici olmakla ilgilidir ( bir sürü empatiyle ).

Aynı zamanda, potansiyel müşterilerinize otoritenizi ve değerinizi göstermekle ilgilidir.

Şahsen veya yerinde satış yapmayı zor bulan bizler için , web sitelerimizin bu satış ayak işlerinde bize yardımcı olmasını istiyoruz.

İşte sitenizi işletmeniz için daha iyi bir satış elemanı haline getirmenin beş stratejik, her zaman yeşil yolu.

1. Müşteri başarı öykülerinizi vurgulayın ve ikna edici vaka çalışmaları oluşturun

Geçmiş müşterilerden referanslar veya vaka çalışmaları toplamak ve oluşturmak için zaman ayırmak, potansiyel müşterilerinize işe almaları gereken kişinin siz olduğunuzu kanıtlamanın harika bir yoludur .

Bunları satış sayfalarınıza serpiştirmek veya hatta menü navigasyonunuzda onlara kalıcı bir yer vermek, potansiyel müşterilerinizi “emin değilim” aşamasından “ikna oldum” aşamasına taşımak için bu ekstra sosyal kanıtı eklemek konusunda harikalar yaratabilir.

Referanslar işe yarar çünkü siz kendi kornanızı çalmıyorsunuz — bunu sizin yerinize başkaları yapıyor .

2. Doğru potansiyel müşterileri yakalamak için karşı konulamaz bir teşvik yaratın

Kurşun mıknatıslar ve içerik yükseltmeleri, sitenizin çözüm odaklı ziyaretçilerine hitap eder.

Potansiyel müşterilerinizin sorunlarına cevap olarak sizin özel çözümünüzü vurgulamakta mükemmel bir iş çıkarıyorlar.

Ve insanları e-posta listenize çekmek için inanılmaz derecede etkilidirler. Bu, zaten bildiğimiz gibi, henüz satın almaya hazır olmayan ziyaretçilerinizi sizinle ve işletmenizle meşgul tutmanın harika bir yoludur.

Kitlenizle bağlantıda kalmak için en iyi e-posta katılımınızı ana sayfanızın kahraman bölümüne koyun. Potansiyel müşterileri gelecekte ödeme yapan müşterilere dönüştürme fırsatları sunar.

3. İletişim formunuzu işe alımları göz önünde bulundurarak tasarlayın

Çevrimiçi dünyada çok sinirliyim … Berbat iletişim formları.

İnsanların sizi işe almasını istiyorsanız, o zaman nasıl iletişime geçebileceklerini çok net bir şekilde belirtmelisiniz ve genel, kullanıma hazır bir iletişim formu, potansiyel bir müşteride güven uyandırmayacaktır.

Ancak, iletişim formunuzu katılım sürecinizin bir parçası olarak ele alırsanız – ki kesinlikle öyledir – potansiyel müşterilerinizi daha iyi nitelendirmek, potansiyel müşterilerinizin özel ihtiyaçları hakkında net bir fikir edinmek ve zamanı geldiğinde çok daha çekici bir teklif oluşturmak için kullanabilirsiniz. telefonla almaya veya bir teklifi e-postayla göndermeye gelir.

İletişim sayfanıza basit bir anket, başvuru formu veya bazı ikna edici mesajlar eklemek, onu anında satış sürecinizin değerli bir parçasına dönüştürebilir .

Bu nedenle ilhamsız tasarım, zayıf kopya veya daha akıllı teknoloji ve iletişim araçlarına yatırım yapma isteksizliği ile topu düşürmeyin.

4. Bulması kolay bir “ücretsiz kaynaklar” bölümü ekleyin

“Ücretsiz kaynaklar” bölümü oluşturmak, uzmanlığınızı paylaşmanın basit bir yoludur.

Ve sitenizde bulunmasını kolaylaştırdığınızda, ziyaretçilerinizi sitenizde kalmaya ikna edecektir.

En iyi blog gönderilerinizden bazılarının toplanması kadar basit olabilir veya ücretsiz şablonlar, indirilebilir e-kitaplar ve yardımcı kontrol listeleri kadar süslü olabilir.

En yararlı “ücretsiz” tavsiyelerinize ayrılmış bir bölüm, etkileşim için harikalar yaratabilir ve ziyaretçilerinizi işinizi bildiğinize ikna edebilir.

Unutmayın, otoritenizi oluşturmak, kendinizi uzman olarak konumlandırmak ve içeriğinizle mümkün olduğunca fazla değer sağlamak istiyorsunuz — bu nedenle en iyi çalışmanızı sitenizin ana unsuru haline getirin.

5. Açılış sayfalarınızla daha kişisel olun

Yönlendirme trafiğiniz için açılış sayfalarınızı özelleştirin.

Örneğin, bir konuk gönderisi yazarsanız, bu gönderiden sitenizdeki bir açılış sayfasına trafik göndermek için yazar biyografinizi kullanın .

Ardından, doğrudan o hedef kitleyle konuşmak için o sayfadaki kopyayı ve içeriği değiştirebilirsiniz. Karmaşık olmak zorunda da değil — sayfanızın üst kısmındaki basit bir “Hoş Geldiniz …… okuyucusu”, bu ekstra kişiselleştirmeyi ekleyebilir ve ziyaretçinize onlar hakkında bir şeyler bildiğinizi gösterebilir.

Tech it up: onu bir sonraki seviyeye taşıyabilecek araçlar

Sitenizi etkili bir şekilde (ve mümkün olduğu kadar az) yönetmek için, işini yapacağına güvenebilmeniz gerekir. Ve çoğu zaman bu, teknolojinizi yükseltmek ve yeni araçları benimsemek anlamına gelir.

İster daha iyi barındırma, güvenlik, e-posta otomasyonu veya site tasarımına ihtiyacınız olsun, daha akıllı teknolojiye yapılan ön yatırım genellikle buna değer.

Ancak birçok çevrimiçi işletme sahibi için yeni teknoloji göz korkutucu olabilir (veya seçenekler çok fazladır). Bu nedenle anahtar, yalnızca uygulayabileceğiniz ve sonuçlarını anında görebileceğiniz bir şey satın almaktır.

“Yeni ve parlak” aracı satın alma tuzağına düştüm ve sonra onu nasıl düzgün kullanacağımı asla öğrenemedim. Bu nedenle, yatırım yapmayı seçtiğiniz şeyi kullanmaya hazır olduğunuzdan (veya kullanmanıza yardımcı olması için başka birini işe almaya istekli olduğunuzdan) emin olun.

Projenizi seçin, planı yapın ve parlatmaya başlayın

Optimizasyonla ilgili olan şey, nereden başlayacağınızı bilmenin zor olabilmesidir.

Ama iyi haber şu ki bunu yavaş yavaş yapabilirsiniz. Bu devam eden bir süreçtir ve aceleye getirilmesine gerek yoktur.

Web sitenizin hangi alanlarını önce cilalamanız gerektiğine karar vermek için:

  • Satış sürecinizin hangi bölümünün en çok yardıma ihtiyacı olduğunu düşünün.
  • Sahip olduğunuz zamanı ve şimdi gerçekçi olarak neler başarabileceğinizi düşünün.
  • Geliştirmek istediğiniz her şey için harika bir kaynak bulun ve güncellemeyi takip edin.

Kitlenizin sorunlarını bildiğinizi, onları çözmeye yardımcı olacak bilgi ve becerilere sahip olduğunuzu ve her şeyden önce işi bitirmeniz için size güvenebileceklerini mümkün olduğunca açık bir şekilde göstermeye odaklanın.

Kaynak : https://copyblogger.com/website-standout-salesperson/

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin