Web Sitesi Trafiğini Artıracak 10 İçerik Pazarlama HilesiYazar: Erik Emanuelli

Web sitenize daha fazla trafik çekmek mi istiyorsunuz ?

İçerik pazarlaması tam da bunu yapmanın etkili bir yolu olabilir.

Peki nasıl başlayacaksınız?

Merak etme. Bu makale size yardımcı olmak için burada.

Web sitenizin görünürlüğünü artırmanıza ve daha fazla potansiyel müşteri çekmenize yardımcı olacak on içerik pazarlama tüyosunu kapsayacaktır .

Bu stratejileri uygulayarak içerik pazarlama çalışmalarınızın erişimini en üst düzeye çıkarabilecek ve sitenizi her gün ziyaret eden kişi sayısını artırabileceksiniz.

İçindekiler:

  • Viral Konu Fikirlerini Araştırın
  • Soru Başlıklarını Oluşturun
  • Anlamsal Yazımdan Yararlanın
  • Harekete Geçirici Mesaj Düğmeleri Ekleme
  • Gelişmiş Konuk Bloglamayı Kullanın
  • Ücretsiz Değerli Malzeme Dağıtın
  • Sindirilebilir Listeler Yapın
  • Sektör Uzmanlarıyla Röportaj
  • AIDA ile Etkileşimi Geliştirin
  • Çekici Multimedya İçeriği Oluşturun

Viral Konu Fikirlerini Araştırın

Web sitenize daha fazla trafik çekecek içerik oluşturmak istiyorsanız şu anda ne tür konuların viral olduğunu bilmeniz gerekir.

Sektörünüzdeki en son trendleri ve güncel konuları araştırmak, insanların dikkatini çekecek içerikler için size harika fikirler verebilir.

Trend olan konuları araştırmanın, Google Trendler’i kontrol etmekten rakiplerin ne hakkında yazdıklarına bakmaya kadar pek çok yolu vardır.

Örneğin, nişinizde hangi içeriğin iyi performans gösterdiğini öğrenmek için BuzzSumo gibi araçları kullanabilirsiniz. Veya ne tür reklamların yayınlandığını ve hangilerinin en fazla etkileşimi aldığını görmek için Facebook Reklam Kitaplığı’nı kontrol edebilirsiniz .

Soru Başlıklarını Oluşturun

Sektörünüzdeki en popüler konuları belirledikten sonra ilgi çekici bir başlık oluşturmanın zamanı geldi.

Başlıklar, insanların içeriğinizle karşılaştıklarında gördükleri ilk şeydir, bu nedenle ilgilerini çektiğinden emin olmak istersiniz.

Bunu yapmanın harika bir yolu soru başlıklarını kullanmaktır. Başlığa bir soru sorarak insanların dikkatini çekme ve onları içeriğinize tıklamaya teşvik etme olasılığınız artar.

Örneğin şöyle bir başlık kullanabilirsiniz: “SEO için Kullanıcı Deneyimi Sinyalleri Nelerdir?”

Daha fazla fikir edinmek için Google arama sonuçlarının “İnsanlar Şunu da Soruyor” bölümünden de yararlanabilirsiniz.

Anlamsal Yazımdan Yararlanın

İçerik pazarlama çabalarınızı geliştirmek için anlamsal yazıdan yararlanmayı da düşünmelisiniz.

Bu, içeriğinizde tartıştığınız konuyla ilgili kelimeleri ve cümleleri kullanmaya odaklanan bir tür içerik optimizasyonudur.

Anlamsal yazıyı kullanarak içeriğinizi okuyucular için daha alakalı hale getirebilir ve arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer alma şansınızı artırabilirsiniz.

Nişinizdeki en popüler alakalı anahtar kelimeleri araştırmak için Google Anahtar Kelime Planlayıcı ve SEMrush gibi araçları kullanabilirsiniz .

Daha sonra içeriğinizde bu anahtar kelime öbeklerini kullanarak içeriğinizi daha arama motoru dostu hale getirebilir ve daha fazla kişi tarafından bulunma şansını artırabilirsiniz.

Harekete Geçirici Mesaj Düğmeleri Ekleme

Web sitenize daha fazla trafik çekmek için en iyi içerik pazarlama hilelerinden biri, içeriğinize harekete geçirici mesaj (CTA) düğmeleri eklemektir.

Bunlar aslında okuyucuları bülteninize kaydolmak veya ücretsiz bir e-kitap indirmek gibi bir sonraki adıma teşvik eden düğmeler veya bağlantılardır.

CTA’lar eklemek, okuyuculara içeriğiniz üzerinde harekete geçmenin kolay bir yolunu sunar; bu da daha fazla etkileşime ve daha fazla ziyaretçiye yol açar.

Bunları etkili kılmak için, okuyucuların kolayca bulabilmesi için içeriğiniz boyunca belirgin bir şekilde yerleştirildiğinden emin olmalısınız.

CTA düğmelerini daha cazip hale getirmek için eyleme geçirilebilir bir dil de kullanmalısınız.

Gelişmiş Konuk Bloglamayı Kullanın

Gelişmiş konuk bloglama, sektörünüzdeki diğer web siteleri için içerik yazmayı içeren bir içerik pazarlama hilesidir.

Bunu yaparak içeriğinizin daha fazla görülmesini sağlayabilir ve web sitenize daha fazla trafik çekebilirsiniz.

Konuk bloglama, kaliteli içerik ve yetkili web sitelerine geri bağlantılar sağladığı için arama motoru sıralamalarınızı da iyileştirebilir.

Başlamak için iletişim kuracağınız ve içeriğinizi sunacağınız blog yazarları bulmanız gerekir. Bunu , alanınızla ilgili blogları arayarak veya BuzzSumo ve NinjaOutreach gibi araçları kullanarak yapabilirsiniz.

Potansiyel blogları belirledikten sonra içeriğinizin tanıtımını yapabilir ve yayınlama koşullarını müzakere edebilirsiniz.

Ücretsiz Değerli Malzeme Dağıtın

Ücretsiz içerik dağıtmak, web sitenize daha fazla trafik çekmenize yardımcı olabilecek başka bir içerik pazarlama hilesidir.

Bunu ücretsiz e-kitaplar, web seminerleri, podcast’ler veya diğer değerli içerikler sunarak yapabilirsiniz.

Bu içerik , blogunuzda tartıştığınız konularla ilgili olmalı ve okuyuculara gerçek bilgiler vermelidir.

Değerli materyalleri ücretsiz sunarak hedef kitlenizle ilişkiler kurabilir ve onları web sitenizi daha sık ziyaret etmeye teşvik edebilirsiniz.

Bu içeriği, potansiyel müşterileri artırmak ve içeriğe potansiyel müşteri mıknatısları ekleyerek satışları artırmak için de kullanabilirsiniz.

Kurşun mıknatıslar, karşılaştıkları bir soruna çözüm sunan veya bir şekilde kullanabilecekleri içeriklerdir.

Sindirilebilir Listeler Yapın

İnsanlar tüketimi kolay içerikleri severler. Bunu yapmanın bir yolu, listeler biçiminde içerik oluşturmaktır.

Listeler etkili bir içerik pazarlama yöntemidir çünkü okunması ve sindirilmesi kolaydır.

Ayrıca, içeriği bölümler halinde düzenlemek için listeleri kullanabilirsiniz; bu, okuyucuların içeriği hızlı bir şekilde taramasını kolaylaştırır.

Ayrıca, daha fazla organik arama trafiği elde etmenize yardımcı olabilecek belirli konular ve anahtar kelimeler etrafında içerik oluşturmak da isteyebilirsiniz.

Son olarak listeler görsel açıdan çekici olup okuyucuların dikkatini çekmektedir. Bu, onları web sitenize daha fazla trafik çekmek için harika bir içerik pazarlama aracı haline getirir.

Sektör Uzmanlarıyla Röportaj

Röportajlar, web sitenize daha fazla trafik çekmenize yardımcı olabilecek başka bir içerik pazarlama hilesidir.

Sektörden uzmanları bir araya getirmek ve hedef kitlenizle alakalı konularda düşüncelerini paylaşmalarını sağlamak için röportajları kullanabilirsiniz.

Bu içerik değerlidir çünkü sektör profesyonellerinden okuyucular için ilginç ve bilgilendirici olacak bilgiler sağlar.

Röportajlar ayrıca sektörü etkileyen kişilerle ilişkiler kurmanıza ve onların içeriğinizi hedef kitleleriyle paylaşmalarını sağlamanıza da yardımcı olabilir.

Ayrıca size gelecekteki makaleler için içerik fikirleri vermenin yanı sıra, alanda uzman olarak itibarınızı artırma şansı da verebilirler.

AIDA ile Etkileşimi Geliştirin

AIDA, Dikkat, İlgi, Arzu ve Eylem anlamına gelir.

Okuyucularla etkileşimi geliştirerek web sitenize daha fazla trafik çekmenize yardımcı olabilecek etkili bir içerik pazarlama hilesidir .

AIDA’yı takip ederek içeriğinizin ilgi çekici olmasını ve okuyucuları her gönderinin sonunda harekete geçmeye teşvik etmesini sağlayabilirsiniz.

Öne çıkan içerikle okuyucunun dikkatini çekerek başlamalısınız. Bunu akılda kalıcı başlıklar, ilgi çekici görseller ve alakalı konular kullanarak yapabilirsiniz.

Daha sonra okuyucuların hayatlarına uygulayabilecekleri faydalı bilgiler sunarak içeriğinize ilgi uyandırabilirsiniz.

Daha sonra, karşılaştıkları sorunlara çözümler sunarak içeriğinize yönelik bir istek yaratmak istiyorsunuz.

Son olarak, her gönderinin sonuna bir harekete geçirici mesaj ekleyerek okuyucuları harekete geçmeye teşvik edebilirsiniz.

Çekici Multimedya İçeriği Oluşturun

Multimedya içeriği, web sitenize daha fazla trafik çekmenize yardımcı olabilecek başka bir içerik pazarlama hilesidir.

Videolar, podcast’ler , infografikler ve diğer görsel içerikler gibi içerikler oluşturmak, sitenize daha fazla okuyucu çekmenize yardımcı olabilir.

Bu içerik okuyucuların dikkatini çekmenin yanı sıra onları web sitenizde daha uzun süre kalmaya teşvik eder.

Ayrıca multimedya içeriği paylaşılabilir, bu da okuyucuların içeriğinizi yaymasını ve web sitenizi daha fazla kişinin ziyaret etmesini kolaylaştırır.

Son olarak ilgi çekici medya oluşturmak, okuyucularla daha derin bir düzeyde bağlantı kurabilecekleri için ilişkiler kurmanıza yardımcı olur.

Son sözler

Bunlar, web sitenize daha fazla trafik çekmek için kullanabileceğiniz içerik pazarlama tüyolarından yalnızca birkaçıdır.

Bu stratejileri kullanarak içeriğinizin daha fazla kişiyle karşılaşmasını ve web sitenizi daha sık ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.

Peki ne bekliyorsun?

Bugün bu tüyoları kullanmaya başlayın ve sonuçları görün.

 

Kaynak: readwrite.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin