Web tasarımınızın çevrimiçi markasını arttırmak için Gerilla Pazarlaması ile birleştirilen 4 yol
Çeviren: Cansu Coşkun

Web tasarımın başarılı bir şekilde yürütülmesi, iş dünyası için önemli bir faktör olduğu sır değildir. Ancak birçok web pazarlamacıları, web sitelerinin ziyaretçilerinin hayal gücünü ve arzusunu büyülemeyen bayat ya da sıradan bir web tasarım yaratma tuzağına düştüğünü belirtmekte fayda vardır. Amaçları kendi web sitelerinin ziyaretçileri tarafından, serbestçe ve kolayca terfi edilerek daha fazla web müşterisi elde etmektir.

Bununla birlikte, web tasarımında başarıyla yürütülmesi söz konusu olduğu takdirde mücadele eğilimi gösterirler. Açılış sayfası tasarım uzmanları Showtime Digital’in aşağıdaki örneklerini paylaşmış. Web tasarımının gerilla pazarlama çabaları ile başarıyla bütünleştirildiğinde ve bunu web tasarımı pazarlama kampanyalarınızda da uygulayabilmeniz gerekir.

İnsanların sitenizin içeriğini ,tasarımın ve web kopyasının paylaşmasını sağlayın.

Mümkün olduğunca fazla ücretsiz promosyon almak istiyorsanız, bunu yapmanın tek yolu insanların sitenizin içeriğini paylaşmaya istekli olmasıdır. Web tasarımı ve kopyası kullanıcıları, web sitenizin içeriğini sosyal platformlarında, arkadaşlarıyla veya etrafındaki insanlarla paylaşmaya zorlamak zorundadır. Bu hareket web sitenizin erişimini onlarca, binlerce hatta milyonlarca büyütecektir.

Web tasarımının, web ziyaretçisine estetik açıdan hitap etmesi ve içeriklerini istedikleri iletişim kanallarından birinde paylaşması için niyet göstermesi gerekiyor. Web sitesini kullanarak, çevrimiçi paylaşmak için paylaşım düğmelerini kullanarak uygulayabilirsiniz.

Düzenli olarak yeni içerik yayınlayarak markanızı farklılaştırın.

Google, bunu Google Doodle’ı günlük olarak farklılaştırarak yıllarca başarıyla gerçekleştirmiştir. Google ilk kez web arama motorunu başlattığında minimalist tasarım ve güncellenmiş bir Google Doodle’ı ile diğer arama motorlarından ayrıldı. Bu, Google’ın kendi markasını oluşturmasına yardımcı oldu ve bu platformu kullanmaya devam etmek için geniş bir grup kullanıcıyı teşvik etti.

Yıllar geçtikçe, Doodle’ın popülaritesi arttı hatta Google’ın büyük haber ağı ve medya devleri hakkında ücretsiz PR yayınlama olanağını yarattı. Bu bağlantıyı kullanarak Google’ın Doodle’larının geçmişini öğrenebilirsiniz.

 

Artırılmış gerçeğe dokunun.

Çevrimiçi ve çevrimdışı etkinliklerin birleştiği zamanlar vardır. İşinizde, web sitenizin tasarımında arttırılmış gerçekliği dahil etmek için bir fırsat olabilir.

İnsanlar cep telefonlarını daha fazla kullanmaya başladıkça işletmeler, web içeriğini paylaşmak için mobil uygulamaları kullanabilir. IKEA, insanların mobil cihazlarını kullanarak istedikleri İKEA mobilya ürünlerinin evlerinde nasıl görüneceğini görsel olarak görmelerini sağlayan çevrimiçi kataloglarıyla bu durumu iyi yürüttü.

IKEA’nın uygulamasının videosunu bu linkten izleyebilirsiniz.

Web sitesinin çevrimiçi olarak marka varlığını yükseltemeye yardımcı olabilecek 404 web sayfasını tasarlayın.

Çoğu web sitesi, web sayfasını daha interaktif ve paylaşılabilir hale getirecek şekilde tasarlayabildikleri zaman standart bir 404 hata web sayfası seçerler.

Gerilla pazarlamacılığına girmek, web ziyaretçilerinizin heyecanını ve ilhamını tetikleyerek web sitenizin içeriğini etkileşime girmeye ve paylaşmaya mecbur hissedecekleri harika bir yoldur. Sağlanan örnekler, web sitenizin tasarımına dahil ederek uzun vadede daha fazla maruz kalma fırsatları doğuracak 4 akıllı, ancak ucuz yollar göstermektedir.

Kaynak: http://www.creativeguerrillamarketing.com/guerrilla-marketing/4-ways-merging-guerrilla-marketing-web-design-can-boost-online-brand/

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin