WhatsApp’e yeni özellikler


Yazan: Emre Küçük

Dünyanın yaygın anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, her güncellemeyle bünyesinde barındırdığı bir çok kullanışlı özelliğe yenilerini ekliyor.

WhatsApp geliştirme ekibi üzerinde çalıştığı yeni özelliklerle Whatsap’ta grup sohbetlerinde sesli arama yapılabilir olması başta olmak üzere, dinamik saat çıkarmaları ve emojilerin adının yazılarak bulunabilmesi gibi yenilikler üzerinde çalışıyor.

Emojilerin günümüzde bir dile dönüşmesi ve emojilerin sayısının çokluğu uygulama kullanıcılarının istenilen emojilere ulaşmasını zorlaştırıyor. Bu noktada isim ile emoji bulma özelliği bu zorluğa çözüm üretmesi bekleniyor.

Daha önce Snapchat ve İnstagram’daki story uygulamasını WhatsApp’a eklenmesinin ardından şimdi de İnstagram’daki dinamik saat çıkarmaları WhatsApp’ a ekleniyor

Yine son zamanlarda popülerliği artan ve Google Haritalar, Facebook Messenger gibi uygulamalarda bulunan canlı konum paylaşma özelliği WhatsApp tarafından henüz gelişim aşamasında. Bu özellikle hem grup hem de bireysel sohbetlerde canlı konum paylaşılabilecek.

Whatsapp’ ın Android sürümü için gelen 2. 17. 381 beta sürümüyle birlikte de grup yönetimi olmak üzere, ödemeler, işleme bilgileri hakkında yeni içerikler sunuyor.

Kaynak: Webtekno whatsapp gelişmeleri

Webtekno whatsapp android için yenilikler

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin