Yapay zeka destekli otomasyon araçlarıYazar: Kanesa David
Çeviren: Ecem Erdoğan

LightSpeed, İşletmelerin görevleri otomatikleştirmesi için yeni bir yapay zeka platformunu tanıtıyor.

Lightspeed Commerce anonim şirketi, perakende ve restoran hizmet sektörlerinde sıkıcı görevleri otomatikleştirmek için tasarlanmış yeni ‘Akıllı öğeler’ özelliğini tanıtıyor. Bu araç, 100 öğeli menü başına 30 dakikaya kadar potansiyel olarak değerli zamandan tasarruf sağlayarak menü yönetimini kolaylaştırır. Yolculuklarına sıfırdan başlayan işletmeler, bu yeni araçla potansiyel olarak saatler hatta günlerce tasarruf sağlayabilir.

Dahası, Lightspeed’in tescilli ‘Gelişmiş İçgörüler’ aracı, ‘Sihirli Menü Çeyreği’ni içeren sağlam bir yükseltme alır ve tüccarlara popüler öğeler ve tekrar patronajı teşvik eden öğeler hakkında içgörüler sağlar. Ek olarak, “Personel Performansı” araçları, işletmelerin vitrin ekiplerini optimize etmelerine ve artan sipariş boyutlarını ve kolaylaştırılmış çapraz eğitimi kolaylaştırmalarına yardımcı olur.

Brunello Cucinelli’nin Satın Alma direktörü Stephanie Gin, yayında, “NuORDER Çeşitlerini uygulamak, daha doğru toplamalar ve daha akıllı satın alımlar yazmak için net bir süreç anlamına geliyordu” dedi. “Artık çeşitliliğin anında bir görselini alıyoruz, böylece analiz etmeyi ve gözden geçirmeyi çok daha kolay hale getiriyoruz. Araç tüm manuel süreçlerin yerini aldı ve satın alma sürecimiz için gerekli hale geldi.”

Görüntü Kredisi: Lightspeed Commerce anonim şirketi.

Trend Temaları

1. Kolaylaştırılmış menü yönetimi – Menü yönetimini otomatikleştirmek, işletmelere 100 öğeli menü başına potansiyel olarak 30 dakikaya kadar tasarruf sağlayabilir ve zaman verimliliğini optimize edebilir.
2. Popüler öğelere ilişkin içgörüler – Lightspeed’in ‘Sihirli menü çeyreği’, satıcılara popüler öğeler hakkında iç görüler sunarak veriye dayalı kararlar vermelerini sağlar.
3. Optimize edilmiş işin vitrin ekipleri – Lightspeed’in ‘Personel performansı’ araçları, işletmelerin öndeki ekiplerini optimize etmelerine yardımcı olarak artan sipariş boyutlarına ve kolaylaştırılmış çapraz eğitime yol açar.

Endüstri Etkileri

1. Perakende – ‘Akıllı Ürünler’ özelliği, perakende sektöründe menü yönetiminde devrim yaratarak değerli zamandan tasarruf edebilir ve verimliliği artırabilir.
2. Restoran Hizmeti – Restoran hizmeti endüstrisinde menü yönetimi gibi sıkıcı görevleri otomatikleştirmek, işletmelere saatler hatta günler kazandırabilir.
3. Satın Alma ve Mağazacılık – Lightspeed’in ‘Sihirli Menü Çeyreği’ de dahil olmak üzere ‘Gelişmiş iç görüler’ aracı, daha doğru ve anında görsel çeşitler sağlayarak satın alma sürecini büyük ölçüde geliştirebilir.

 

Kaynak; https://www.trendhunter.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin