Yapay zekalar, sosyal medyada gördüğünüz reklamların çoğunu oluşturacakYazar: Christianna Silva
Çeviren: Can Karahan

Bazen çevrimiçi olarak gördüğümüz tüm reklamların yapay zeka tarafından yapıldığına inanıyoruz ve yakında gerçek olabilirler.

Google ve Meta ile birlikte LinkedIn, reklam verenler için generatif yapay zeka destekli araçlar sunuyor. “Hustle” (derogatory) adlı bir sosyal medya sitesi, reklamlar için yeni kopyalar önermek için tam bir generatif yapay zeka tabanlı araç seti başlattığını duyurdu. Şirket tarafından yapılan araştırmaya göre, pazarlamacıların %55’inin işlerinde Generatif Yapay Zeka kullanmayı planladığını ve bu nedenle daha önce harekete geçiyorlar. Yeni araç, Kuzey Amerika’daki küçük bir müşteri grubuna beta olarak tanıtıldı ve gönderi için beş başlık ve reklam kopyası öneriyor.

LinkedIn ürün başkan yardımcısı Abhishek Shrivastava, yeni aracı tanıtan bir blog yazısında, “Şirketiniz için daha az kaynakla daha fazlasını yapmaya çalışırken ROI (yatırım getirisi) elde etmek için zorlandığınızı biliyoruz.” AI Kopya Öneriler, yaratıcılığınıza ivme kazandırabilir ve günlük görevlerinizde harcadığınız zamanı azaltabilir, böylece unutulmaz kampanyalar yapmaya ve markanızı güçlendirmeye odaklanmaya devam edebilirsiniz.” şeklinde konuştu.

LinkedIn’ın bu aracı başlatması şaşırtıcı değil; aksine, bu neredeyse beklenen bir gelişmedir. Her şirket şu anda yeni generatif yapay zeka araçlarını tanıtıyor ve sosyal medya platformları için ilk adım, pazarlamacılara yeni reklamlar yapmada yardımcı olmak gibi görünüyor. Google’ın birkaç hafta önce duyurduğu Product Studio, satıcıların generatif yapay zeka kullanarak ürün görselleri oluşturmasına yardımcı olan bir araçtır. Bu, LinkedIn’in güncellemesinin görsel bir kopyası olabilir. Meta daha önce AI Sandbox’ı, Instagram ve Facebook reklamları için yeni kopyalar, arka plan görselleri ve resim kırpma oluşturmak için kullandı.

Meta’nın AI Sandbox duyurusunun ardından Gartner analisti Nicole Greene, TechTarget’a, “Pazarlamacılar, Sandbox gibi yeni AI destekli araçları kullanmaya hazırlanırken güvenlik, sahtekârlık, marka itibarı ve iş tehditleri konusunda odaklanmaya devam etmeliler” dedi. Kullanıcıya sunulmadan önce, AI tarafından yaratılan çeşitlilik insan gözetimi altında olmalıdır.”

Kaynak: https://mashable.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin